Recenzje

NIE-SAMOwity Myszonek

Poznajcie NIE-SAMOwitego Myszonka. To bohater dwóch jakże wspaniałych książek Riikki Jäntti. „Myszonek pomaga w domu” i „Myszonek chce po swojemu” to historie z życia wzięte.

Poznajcie NIE-SAMOwitego Myszonka. To bohater dwóch jakże wspaniałych książek Riikki Jäntti. „Myszonek pomaga w domu” i „Myszonek chce po swojemu” to historie z życia wzięte. Nasz bohater to nasze odbicie z dziecinnych lat. To „kalka” zachowań małych dzieci, dzięki, której mogą oni przyjrzeć się sobie z perspektywy Myszonka. Te dwie ciekawe książki, to niezwykła zabawa podczas czytania dla dzieci oraz każdego starszego czytelnika, który ma w sobie pierwiastek dziecka.

„Myszonek pomaga w domu” to historia wyjątkowego Myszonka, który chce nauczyć się SAMOdzielności. Chętnie pomaga swej mamie w porządkach domowych, aby przygotować dom na przyjście Lulu przyjaciela z przedszkola. Choć tak naprawdę pomoc ta, nie przynosi spodziewanych efektów. Zdarza się, że Myszonek wyrządza więcej szkód. Jednak historia ta jest bardzo ważnym przesłaniem, aby nie podcinać skrzydeł dzieciom, które pragną SAMOdzielności, chcą czuć się potrzebnymi. Ile razy słyszeliśmy „daj, zrobię to za Ciebie, będzie szybciej i lepiej” lub „nie rób tego, bo zepsujesz”. To ważne, aby dawać dzieciom przestrzeń i możliwość SAMOdzielności, nawet kosztem błędów – „przecież jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz”. Kolejnym ważnym aspektem tej historii jest przybycie przyjaciela Lulu. Podczas zabawy zdarzają się spory co do zabawek – mama Myszonka ma na to sprawdzony patent. Jaki? Sprawdźcie!

„Myszonek chce po swojemu” to historia Myszonka przechodzącego bunt. Ze wszystkim jest na NIE! A jego mama ma NIEbywałą cierpliwość – wręcz anielską. Jej postawa może być dla nas wzorem, z którego warto czerpać. Kto z nas w okresie dzieciństwa nie przechodził buntu tak jak Myszonek? Właśnie. Myszonek to każdy z nas! Również każdy z nas może sięgnąć po książki Riikki Jäntti wejść do świata Myszonka, który podbił serca milionów czytelników. Ta bestsellerowa seria fińskich książek została przetłumaczona na osiemnaście języków. Dzięki Iwonie Kiuru, która przetłumaczyła książki z języka fińskiego, również polski czytelnik może zaprzyjaźnić się z Myszonkiem. Zdecydowanie polecam.

P.S. Żona po przeczytaniu książek, uważa, że są o mnie. Hmm, więcej ze mnie buntownika, czy cech samodzielności? Wolę nie dopytywać.

Książki „Myszonek pomaga w domu” i „Myszonek chce po swojemu” ukazały się nakładem Wydawnictwa Frajda

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Gość
Marta
1 miesiąc temu

Może żonie chodziło właśnie o tego buntownika. 😉
Książki zapowiadają się fajnie.

jeszcze chwilka…