Recenzje

Widząca, przyciągnie Wasz wzrok i umysł!

Warto przyjrzeć się powieści debiutującej autorki Darii Aksamit. „Widząca” która pojawiła się nakładem wydawnictwa Manufaktura Słów spowoduje, że będziecie przecierać oczy ze zdziwienia podczas lektury tej powieści. Pisarka na ponad stu pięćdziesięciu stronach stworzyła fantastyczną historię, od której nie można się oderwać, a rzuceni w jej wir w oka mgnieniu płyniemy strona po stronie tej wciągającej fabuły. Co sprawiło, że książka ta przykuła nie tylko mój wzrok, lecz również czytelnicze serce? Powodów jest wiele. Jak choćby fantastyczna koncepcja, którą Pani Daria elastycznie przelała na papier, powodując, że moje oczy z ekscytacją zaczytywały się w tekście, tak by moja percepcja przekładała go na świat wyobraźni.

Styl, język oraz twórcze przyciąganie pisarki sprawił, że historia, którą poznałem na długo towarzyszyła w moich myślach i wspomnieniach. I pewnie nie raz wracać będą do mnie migawki tych wyjątkowych chwil. Już od pierwszych stron poczujemy emocjonujące ukłucia adrenaliny, niczym po wstrzyknięciu paraliżującej substancji w postaci intrygującej fabuły. A jedyne, co będziemy mogli zrobić, to poddać się tej elektryzującej historii. Daria Aksamit zaprasza nas do świata Klary obdarzonej darem prekognicji. Jej młodsza siostra Paula znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Dar jasnowidzenia może w tej sytuacji okazać się jedynym ratunkiem na odnalezienie zaginionej nastolatki. Czy tak jednak będzie? Czy Klara będzie mogła potrafiła pomóc policji w rozwiązaniu zagadki zniknięcia siostry? Czy mają do czynienia z seryjnym mordercą?

Powieść Darii Aksamit to ciekawe połączenie kryminału z fantastyką, w której nie brak również elementów obyczajowych. Myślę, że każdy miłośnik tych gatunków literackich znajdzie w tej książce cząstkę siebie. I śmiem twierdzić, czy też z pełną odwagą przewidzieć, że w przyszłości na półkach księgarń znaleźć będziemy mogli kolejne książki sygnowane nazwiskiem Pani Darii Aksamit. No, bo przecież nie można skrywać takiego talentu pisarskiego, lecz należy przelewać go na papier, by oczy czytelników spragnionych wyjątkowych emocji mogły zaczytywać się w wciągającej fabule. Zatem nie przeciągając ani chwili dłużej zachęcam do sięgnięcia po debiutancką książkę Darii Aksamit. „Widząca” przyciągnie Wasz wzrok i umysł! Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…