Recenzje

Fantastyczny debiut fantasy!

„Mrok we krwi” czyli pierwszy tom serii „Kroniki Dwuświata” to fantastyczny debiut Pawła Kopijera, który w mocnym stylu i bardzo wyraźnie zaakcentował swoją obecność w polskiej literaturze fantasy. A kto wie, być może cała seria przetłumaczona zostanie dla miłośników gatunku w innych państwach. Czy Autor zyska popularność niczym J.K. Rowling czy J.R.R. Tolkien? Myślę, że po przeczytaniu debiutanckiej powieści fani takiej literatury chętnie umieszczą te nazwisko na liście najlepszych w tej dziedzinie. Paweł Kopijer zaprasza nas do podróży, której akcja toczy się na dwóch osobnych kontynentach. Zatem wkraczamy na terytorium Amadal i Elise. Po śmierci króla Reingarda, władcy Elise, następuje eskalacja wojny domowej, co prowadzi do zagłębiania się podziałów. Podczas podróży w głąb tych światów poznajemy siedemnastoletnią kobietę imieniem Skra oraz młodego Norana.

Co połączy tych dwóch bohaterów? Czy młoda szamanka i mroczny zabójca połączą swe siły? Warto poznać tę historię i sięgnąć po „Mrok we krwi”. Co sprawia, że książka tak bardzo przypadnie nam do gustu. Czynników jest wiele. Zapewniam Was, że wraz z otwarciem pierwszej strony tej powieści, wkraczamy do intrygującego uniwersum magii oraz bóstw, które prowadzą nas ku tajemnicy. Każda strona książki jest niczym wrota pełne mistycznych emocji. Czy odważycie się je otworzyć, by móc z pełną mocą wkroczyć do intrygującego świata magii stworzonego przez Pawła Kopijera? Bądźcie pewni, iż wyraziste kreacje postaci, a także fabuła, która rozbudzi naszą wyobraźnię, sprawią, iż po zakończeniu pierwszej części „Kronik dwuświata” niecierpliwie wyczekiwać będziecie kontynuacji losów bohaterów.

Trzeba przyznać, iż Autor umiejętnie stworzył przemawiające i realne opisy, uwiarygadniając poznawaną historię, dzięki czemu stajemy się również jej bohaterami. Talent kreacji sprawił, że wtapiamy się w wydarzenia powieści. Autor umiejętnie rozbudza naszą wyobraźnię, kierując ją na wyżyny fantastycznych doznań. Książka zawładnie naszymi emocjami niczym mag demonami. Zatem odkryjcie w sobie demona czytania, i zatopcie się w lekturze powieści, którą Autor debiutuje w iście mistrzowskim stylu. Jeśli fascynują Was tajemnice magii, a świat herosów i bóstw stanowi Waszą religię, to ta książka jest dla Was. Jeśli zaś tak nie jest, to po lekturze „Mroku we krwi” tak się stanie! Paweł Kopijer tą książką mocnym uderzeniem wtargnie do polskiej literatury fantastycznej. Panie Pawle proszę zatem pisać, tworzyć kolejne przygody, które zapewnią nam wrażenia wyjątkowej podróży.

Autorem zdjęć jest Paweł Kopijer.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…