Recenzje

Podążając za pragnieniami

Agnieszka Jeż już wielokrotnie udowodniła, że potrafi kreślić piękne historie. Najnowsza powieść autorki bez wątpienia jest godną polecenia. „Miłość, proszę pani” to książka, w której zakocha się każda pani i każdy pan – każdy czytelnik pragnący porywów serca.

Jeśli pragniecie porywów serca podczas czytania, to Czyt-NIK ma dla Was doskonałą propozycję. Najnowsza powieść Agnieszki Jeż zadowoli każdego miłośnika powieści obyczajowych z tłem historycznym. „Miłość, proszę pani” to historia, która porywa od pierwszych stron, trafiając w najczulsze nuty naszej wrażliwości.

Autorka zaprasza nas do świata dwóch kobiet. Irena i Teresa otrzymały od życia dwie jakże różne, odmienne karty. Dla niezależnej i samodzielnej Ireny Krzywickiej los był szczodry. Mąż, kochanek, dzieci, dobry status społeczny. Teresa Kubielanka nie mogła liczyć na tyle szczęścia. Od zawsze marzyła, aby wyrwać się z biedy. Była przekonana, że na świecie nie ma sprawiedliwości, obarczała los za to, że tak źle się urodziła. Często żałowała, że pochodzi z nizin społecznych, a nie z wyższych warstw. Nie wierzyła w to, że kiedykolwiek dostanie coś od życia. Jednak pewnego dnia życiowy los łączy historie kobiet. Wszystko zaczęło się u wylotu Smolnej. Znajomość wiele zmieni w życiu kobiet. Teresa marzyła o lepszym życiu. Natomiast Irena była rozmarzona po otrzymaniu zlecenia od Grzydzewskiego z „Wiadomości”.

„Miłość, proszę pani” to historia o marzeniach, o odwadze w dążeniu do ich realizacji. To opowieść osadzona w czasach salonów literackich. Co ważne Agnieszka Jeż doskonale oddaje ducha tamtych czasów, dbając o każdy detal. Wspaniałe kamienice, piękne sklepy jeszcze bardziej wciągają naszą wyobraźnię do poznawania tej jakże porywającej historii. Zatem jestem przekonany, że książka ta usatysfakcjonuje każdego, kto poszukuje opowieści z tłem historycznym.

Agnieszka Jeż już wielokrotnie udowodniła, że potrafi kreślić piękne historie. Najnowsza powieść autorki bez wątpienia jest godną polecenia. „Miłość, proszę pani” to książka, w której zakocha się każda pani i każdy pan – każdy czytelnik pragnący porywów serca. Jestem pod ogromnym wrażeniem wrażliwości Agnieszki Jeż, która z każdą powieścią jeszcze bardziej dba o swojego czytelnika. Czytelnika, który doceniając twórczość autorki, umieszcza jej najnowszą powieść na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Książka „Miłość, proszę pani” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…