Recenzje

O, Matko!

Michał Biarda, Monika Hołyk-Arora, Małgorzata Kasprzyk, Elżbieta Kosobucka, Marika Krajniewska, Aneta Krasińska, Agnieszka Krizel, Piotr Podgórski, Alicja Podgrodzka, Marlena Rytel, Wanda Szymanowska, Agnieszka Zakrzewska, Beata Zdziarska. Te trzynaście osób stworzyło wyjątkową antologię opowiadań, bogatych w refleksję dającą możliwość zatrzymania się i podjęcia wewnętrznej rozmowy na jakże ważny temat. Główną inicjatorką powstania owej publikacji jest Agnieszka Krizel, autorka jednego z opowiadań, a także twórczyni bloga Recenzje Agi. Pani Agnieszka zaprosiła wszystkich do wspólnej inicjatywy. Całkowity dochód ze sprzedaży antologii „O Matko!” przekazany zostanie na wsparcie działalności Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Każdy z trzynastu autorów zaprezentował swój własny obraz matki z różnymi cechami charakterologicznymi. Ten niezwykły zbiór opowiadań ilustruje nam jak wielka siła drzemie w matczynej miłości, jak jest piękna i jak wiele potrafi. Możemy dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywa macierzyństwo i jak wielu wyrzeczeń wymaga. To naprawdę ogromny egzamin, w którym nie ma ocen, gdyż największą radością jest uśmiech dziecka. Antologia porusza nie tylko temat macierzyństwa. Jest w niej wiele ważnych życiowych mądrości. Poznajemy emocje związane z porwaniem dziecka, czy też ból związany ze stratą rodzica, a także poczucie bezradności wobec prób pomocy córce. Uświadomimy sobie jak trudno jest okłamywać własną Matkę, nawet w słusznej sprawie, próbując tym samym ją chronić.

Każde opowiadanie zasługuje na uznanie i jest źródłem wielu emocji. Jest również doskonałą lekcją. Każdy z autorów doskonale przemycił swoje życiowe doświadczenia dotyczące tej relacji. Dla wielu z nas mogą być one okazją do zastanowienia się nad naszą własną relacją z Matką. Jaka ona jest? Czy możemy coś w niej zmienić? A jeśli tak, czego należy dokonać by była ona w pełni satysfakcjonująca dla nas obojga? Jeśli w mknącej codzienności spowodowaliśmy, że ogród tejże relacji zarósł chwastami, warto sięgnąć po ten zbiór opowiadań.

Dzięki niemu możemy podjąć pierwsze kroki zmierzające do podjęcia próby naprawienia tej sytuacji. Warto sięgnąć po tę antologię, jak i również sprezentować ją swojej Matce jako dowód pamięci i wdzięczności za okazaną miłość i troskę.A Czyt-NIK słowa podziękowania kieruje w stronę Alicji Podgrodzkiej za egzemplarz antologii. Słowa wdzięczności należą się również Agnieszce Krizel, bez której te opowiadania nie ujrzałyby światła dziennego. Dziękuję również Autorom, którzy poprzez swoją twórczość zapewnili mi wiele wzruszających chwil. A dzięki wydawnictwu internetowemu e-bookowo.pl my wszyscy mamy przyjemność z pojawienia się tej antologii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…