Recenzje

Gdy czujesz aż nadto

Czy nadempatyczność jest darem? Co daje zwolnienie z poczucia winy? Dlaczego ciało nigdy nie kłamie? Dlaczego zajadamy emocje? Jaka jest różnica między syndromem oszusta a syndromem czarownicy? Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiedzi znajdziemy w książce „Hiperempatia”.

Myślę, że empatia jest ważną umiejętnością człowieka. A co jeśli nasza empatia przybiera postać hiperempatii? Co, jeśli czujemy aż nadto? Czy jest to dla nas zdrowe? Czy nie wypalamy się za bardzo? A może warto nauczyć się żyć z tą zdolnością! Psychoanalityczka Anne Landry na kartach swej książki „Hiperempatia” dzieli się z czytelnikami swoim jakże bogatym doświadczeniem zawodowym oraz życiowym.

Autorka w przystępny sposób pomaga zrozumieć nam czym jest nadempatyczność i dlaczego hiperempatycy kumulują w sobie wibracje i emocje z otoczenia. Anne Landry przytacza wiele przydatnych ćwiczeń, które pozwolą nam poradzić sobie z naszą aż nadto rozwiniętą empatią. Poradzić oraz przejąć nad nią kontrolę, by nie była naszym utrapieniem, lecz zaletą. Jak przyznaje autorka dzięki temu, znajdziemy w sobie swoją busolę, która odpowiednio pokieruje nas wzdłuż życiowej ścieżki.

Warto dodać, że „Hiperempatia” to książka, która ukazuje nam świat ludzi czujących aż nadto. Ludzi, którzy chłoną nastroje i emocje od drugiego człowieka, a także zwierząt. Mało tego Anne Landry uświadamia nam, że „hiperempatycy rozpoznają energię miejsca czy wydarzenia. Jeśli atmosfera jest napięta, sztucznie wesoła, czy pełna niedopowiedzeń, ludzie nadempatyczni czują to w swoim ciele”.

Bez wątpienia hiperempatycy to ludzie z ponadprzeciętną inteligencją emocjonalną. W znacznej mierze ich wiedza opiera się na odczuciach i emocjach. Autorka w swej książce wylicza cechy osób nadempatycznych. Przytacza również przykłady osób, z którymi spotkała się w swej karierze zawodowej. Osób, które posiadają ponadprzeciętną inteligencję emocjonalną. Dzięki poznawaniu ich historii lektura tej książki jest bardziej żywa, namacalna. Nie jest suchym przekazaniem definicji, lecz urzeczywistnieniem wiedzy, którą Anne Landry dzieli się na łamach swej książki.

Książka ta składa się z siedmiu części. Każda z nich zadaje pytania i co najważniejsze udziela odpowiedzi, sprawiając, że hiperempatia nie jest mglistym zagadnieniem, lecz tematem, który warto zgłębić. A lektura tej książki jest ku temu najlepszą okazją.

Czy nadempatyczność jest darem? Co daje zwolnienie z poczucia winy? Dlaczego ciało nigdy nie kłamie? Dlaczego zajadamy emocje? Jaka jest różnica między syndromem oszusta a syndromem czarownicy? Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiedzi znajdziemy w książce „Hiperempatia”.

Zdecydowanie polecam lekturę tej książki każdemu czytelnikowi ciekawemu ludzi i świata. Jeśli pragniecie poszerzać swoje horyzonty myślowe, poznawać świat i zdobywać wiedzę, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. 

Książka „Hiperempatia” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia na Faktach

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…