Recenzje

Znajdując prawdę

„Między prawdą a grzechem. Tom II” to książka niezwykle wartościowa. To książka dopracowana nie tylko pod względem okładki. Jej treść, przesłanie, historia, ma bezcenną wartość, której nie zmierzymy ilością złotówek, lecz mądrościami, które podczas lektury dostają się do naszej świadomości. A mądrość ta pozostanie z nami już na zawsze. I to jest największą wartością czytania – czytania książek takich jak ta napisana przez Witolda Wyrwę.

Po przeczytaniu pierwszego tomu „Między prawdą a grzechem” czułem, że to nie koniec historii stworzonej przez Witolda Wyrwę. Mocno wierzyłem, że autor dopisze jej kontynuację, a my będziemy mogli ponownie spotkać się z bohaterami. I nie tylko o spotkanie tu chodzi. Przede wszystkim ważną rolę mają przemyślenia, refleksje rodzące się w naszej głowie i przesłanie autora, który tą historią mocno trafia do naszej wyobraźni, do naszej emocjonalności, wreszcie do naszej wrażliwości – tej czytelniczej, a nade wszystko ludzkiej, życiowej.

Witold Wyrwa zabiera nas w dalszą podróż w poszukiwaniu prawdy, w odnajdywaniu jej, gdzieś między jej istotą a grzechem. Czytając tę książkę, zastanawiałem się, jaka jest granica między prawdą a grzechem? Czy jest cienka? Bo to, że jest, jest pewne (przynajmniej dla mnie). Zasadnicze pytanie to – gdzie owa granica przebiega? A może zlewa się w jedną całość, a my ustalamy linie dzielącą lub łączącą prawdę z grzechem. Wszystko to, zgodnie z własnym życiowym dekalogiem.

Nie ukrywam, że uwielbiam czytać takie książki, jakie pisze Witold Wyrwa. Zarówno pierwszy, jak i drugi tom „Między prawdą a grzechem” to nie tylko czytelnicza uczta. To coś więcej. To emocjonalna podróż w głąb siebie, własnych emocji, wartości. To historia, która pozwala nam spojrzeć w lustro własnych wartości. Przejrzeć się w nich. I być może dokonamy przeglądu, porządków, które oczyszczą nas z emocjonalnych toksyn.

„Między prawdą a grzechem. Tom II” to książka niezwykle wartościowa. To książka dopracowana nie tylko pod względem okładki. Jej treść, przesłanie, historia, ma bezcenną wartość, której nie zmierzymy ilością złotówek, lecz mądrościami, które podczas lektury dostają się do naszej świadomości. A mądrość ta pozostanie z nami już na zawsze. I to jest największą wartością czytania – czytania książek takich jak ta napisana przez Witolda Wyrwę. Dlatego też nie tylko z ogromną radością, ale przede wszystkim „dumą” mogę dodać w tej recenzji, że Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje! Panie Witoldzie dziękuję za tę historię, za przesłanie i mądrość zawartą na kartach książki „Między prawdą a grzechem. Tom II”.

Na zakończenie tej recenzji dodam tylko, że debiut Witolda Wyrwy nie był dziełem przypadku, ponieważ kolejne dzieło autora świadczy, że posiada on umiejętność tworzenia historii wartych poznania. Historii, które pozostają w naszej pamięci już na zawsze. Mocnym punktem tej historii jest jej realizm oraz fakt, że autor ma odwagę dotykać tematów trudnych, ważnych, które dla wielu są tematami tabu zamiatanymi pod dywan.

Depresja, choroby psychiczne, czy uzależnienia, to problemy współczesnego świata wobec których przechodzimy obojętnie, myśląc, że nas nie dotyczą, a jeśli już, to skrywamy je pod fasadą sztuczności. Witold Wyrwa poprzez historię trzech bohaterów uświadamia nam istotę tych problemów, zwiększając naszą wrażliwość na te kwestie. Ich różne historie, tak różna przeszłość ma jednak wspólny mianownik – podróż między prawdą a grzechem. Ta książka to mocny i silny głos w tym temacie. Ważne, aby się w niego wsłuchać. A lektura tej książki jest ku temu najlepszą okazją. Dawno nie czytałem tak wartościowej powieści psychologicznej.

Książka „Między prawdą a grzechem. Tom II” dostępna jest na stronie Autora

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…