Recenzje

Wypadek. Czyżby?

Katarzyna Wolwowicz zdobyła moje czytelnicze uznanie. Za kreatywność w budowaniu kryminalnej historii trzymającej w permanentnym napięciu? Za kreacje psychologiczne głównych bohaterów. Za opisy i język, który nadaje kolorytu tej historii. Zatem bez chwili wahania sięgnijcie po „Fałszywe tropy”.

Po przeczytaniu książki „Niewinne ofiary”, czyli pierwszej części z udziałem komisarz Olgi Balickiej niezwłocznie sięgnąłem po drugą część cyklu pt. „Fałszywe tropy”. Katarzyna Wolwowicz ponownie zaserwowała mi iście wyjątkową czytelniczą ucztę z kryminałem wysokich lotów. Autorka wykazała się niebywałą kreatywnością w tworzeniu kryminalnej intrygi oraz w budowaniu ciekawych i charakterystycznych postaci. Balicka to jedna z tych bohaterek literackich, które chętnie goszczę w swej domowej biblioteczce.

Tę historię rozpoczynamy 21 stycznia 2021 roku. Na drodze wojewódzkiej nr 358 pomiędzy Świeradowem-Zdrojem a Szklarską Porębą dochodzi do wypadku samochodowego. Jak się okazuje wypadek ten jest początkiem nowego śledztwa, bowiem w bagażniku samochodu odkryto ciało kobiety. Sprawa przydzielona zostaje komisarzowi Kornelowi Mureckiemu. W rozwiązaniu tej sprawy pomoże mu przebywająca na zwolnieniu lekarskim komisarz Olga Balicka. W jej życiu wiele się zmieniło. Nie tylko z powodu ciąży. Niespodziewana propozycja prokuratora Pawłowskiego może wiele namieszać w jej życiu.

Jak się okazuje wypadek samochodowy nie będzie jedyną sprawą, którą wraz z bohaterami będziemy rozwiązywać. Na Hali Szrenickiej zamordowano mężczyznę. Jaki wspólny mianownik mają te dwie sprawy? Czy zabójstwo mężczyzny łączy coś z odnalezionym w samochodzie ciałem kobiety? Czy sprawcą wypadku jest również morderca z Hali Szrenickiej? Nie oderwiecie się od lektury, dopóki nie poznacie odpowiedzi na te pytania.

Katarzyna Wolwowicz zdobyła moje czytelnicze uznanie. Za kreatywność w budowaniu kryminalnej historii trzymającej w permanentnym napięciu? Za kreacje psychologiczne głównych bohaterów. Za opisy i język, który nadaje kolorytu tej historii. Zatem bez chwili wahania sięgnijcie po „Fałszywe tropy”. Ten kryminał zaserwuje Wam to wszystko, czego pragniecie i oczekujecie od NIK – Najlepszych Interesujących Książek. Dzięki tej książce poczujecie w sobie detektywistyczny zew. Biorąc udział w śledztwie, poczujecie się jak prawdziwi śledczy. Jest to zasługą autorki, która potrafi wciągnąć czytelnika w wir akcji. Zdecydowanie polecam!

Co ważne Katarzyna Wolwowicz stworzyła swój wyjątkowy styl. Autorka dowiodła, że doskonale czuje się w kryminale, a każdy czytelnik, który sięgnie po jej książki, będzie ukontentowany. Pani Katarzyno, moje ukłony!

Książka „Fałszywe tropy” ukazała się nakładem Wydawnictwa Zwierciadło

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…