Recenzje

Diabeł z Jeleniej

Katarzyna Wolwowicz zadbała o to, aby akcja tej historii nabierała na sile, nie zwalniała tempa. Dzięki temu z coraz szybszym biciem serca odkrywamy kolejne tajemnice. Jesteście gotowi je poznać? Myślę, że odpowiedź jest twierdząca. Co więcej, twierdzę, że „Niewinne ofiary” to kryminał z górnej półki.

Ostatnio odkryłem twórczość pisarki, która stworzyła wyjątkową serię kryminalną z komisarz Olgą Balicką w roli głównej. Dotychczas pojawiły się trzy części tego cyklu. Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją pierwszej pt. „Niewinne ofiary”. Katarzyna Wolwowicz (bo o tej pisarce mowa) zarysowała intrygującą fabułę, stworzyła kryminalną zagadkę, której rozwiązywanie powiodło mnie w najciemniejsze zakamarki ludzkiej natury. A co najważniejsze pisarka stworzyła ciekawą postać, sprawiając, że pokochacie Olgę Balicką już od pierwszych chwil. A każda chwila z tą książką, to prawdziwa czytelnicza uczta.

Autorka zabiera nas do Jeleniej Góry, do miasta, którego mieszkańcy wstrząśnięci są odkryciem ciał dwojga dzieci. W lesie ujawniono ciała dwóch zamordowanych dziewczynek. Dla doświadczonej policjantki Olgi Balickiej był to druzgocący obraz. Wszystko wskazuje, że dokonano mordu rytualnego.

Kto jest mordercą? Czy ponownie da o sobie znać? Czy mieszkańcy Jeleniej Góry mogą spać spokojnie? Tego dowiemy się, wchodząc do śledztwa. Wraz z Olgą Balicką i towarzyszącym jej komisarzem Kornelem Mureckim będziemy dążyć do odkrycia sprawcy brutalnego morderstwa. Podczas śledztwa okazuje się, że tropy prowadzą do dzieci z biednych rodzin. Kolejne dowody, na które trafia Balicka i Murecki łączą ze sprawą miejscową elitę, wpływowych ludzi.

Warto podkreślić, że Katarzyna Wolwowicz utkała misterną, kryminalną intrygę. Stworzyła bohaterów nieprzeciętnych, których prywatne problemy są w tej historii ważnym i intrygującym wątkiem. Autorka każdy wątek tej historii połączyła w taki sposób, że nie będziemy odrywać się od lektury, gdyż każda kolejna przekładana strona wyrywa nas do jak najszybszego odkrycia prawdy.

Nie ukrywam, że „Niewinne ofiary” to moja pierwsza czytelnicza przygoda z twórczością Katarzyny Wolwowicz. Pierwsza i nie ostatnia, ponieważ zafascynowany tym kryminałem sięgnąłem po dwa kolejne z cyklu („Fałszywe tropy” i „Toksyczne układy”). Autorka zadbała o to, aby akcja tej historii nabierała na sile, nie zwalniała tempa. Dzięki temu z coraz szybszym biciem serca odkrywamy kolejne tajemnice. Jesteście gotowi je poznać? Myślę, że odpowiedź jest twierdząca. Co więcej, twierdzę, że „Niewinne ofiary” to kryminał z górnej półki. Jeśli zaś o półkę chodzi, to koniecznie umieśćcie tę książkę na regale NIK – Najlepszych interesujących Książek.

Książka „Niewinne ofiary” ukazała się nakładem Wydawnictwa Zwierciadło

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…