Recenzje

Tanya Valko zaprasza do Świata Orientu

Myślę, że twórczość Tanyi Valko jest wielką wartością dla polskiej literatury. Nie tylko ze względu na tworzone historie, lecz ukazywanie kultury i zwyczajów krajów Orientu. Dzięki temu czytelnik może poszerzyć swoje horyzonty, dowiedzieć się czegoś więcej o świecie, z jednej strony tak odległym kulturowo, z drugiej zaś tak bliskim – dzięki twórczości pisarki.

„Arabska ofiara” to już szesnasta część orientalnej sagi. Tanya Valko jak mało kto zna się na historii i zwyczajach krajów Orientu. Jeśli chcecie odbyć podróż do dalekich krajów, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Dzięki tej powieści jak i całej serii możemy z domowego zacisza wyruszyć do jakże innego i kulturowo odległego zakątka świata. Zatem jeśli jesteście spragnieni prawdziwej czytelniczej przygody i wielu emocjonujących chwil podczas czytania, to koniecznie wybierzcie „Arabską ofiarę”.

Ta książka to kolejna perła w dorobku Tanyi Valko, autorki, która w Polsce zdobyła miano bestsellerowej pisarki. I nie ma co ukrywać, że autorka z każdą książką zachwyca i emocjonuje każdego, kto zatopi się w lekturze jej powieści. Tak samo jest w przypadku tej najnowszej, która pozwala nam ponownie spotkać się z polsko-libijską rodziną Salimich oraz polsko-żydowską familią Goldmanów

To, co warto podkreślić, to fakt, że autorka doskonale nawiązuje do prawdziwych wydarzeń, jak sama przyznaje „prawdziwe wydarzenia umieszczam w kokonie fikcji literackiej”. Dzięki temu historia ta staje się bardziej realna, bliższa naszemu sercu. A przyznam szczerze, że moje czytelnicze serce uradowało się na myśl o kolejnej książce Tanyi Valko. Dlatego też z radością, mogę dodać, że „Arabska ofiara” to powieść, którą Czyt-NIK poleca, której Czyt-NIK patronuje!!!

Nie ukrywam, że jestem pod ogromnym wrażeniem twórczej kreatywności autorki orientalnej sagi. Każda część tego cyklu, to chwytające za serce, emocjonujące historie, które przybliżają odległy świat. Świat, do którego Tanya Valko nas zaprasza. Warto przyjąć te zaproszenie. I jestem przekonany, że każdy kto choć raz sięgnie po powieść autorki, pokocha ten świat, tak bardzo, że będzie pragnął poznać losy bohaterów orientalnej sagi. A jeśli chcecie dowiedzieć się w jakiej kolejności warto ją czytać, to pisarka, przed rozpoczęciem lektury „Arabskiej ofiary” ukazuje nam listę powieści składających się na cała serię. Lecz warto nadmienić, że można czytać je niezależnie, jednak zdecydowanie polecam poznać całą historię stworzoną przez Tanyę Valko.

Myślę, że twórczość autorki jest wielką wartością dla polskiej literatury. Nie tylko ze względu na tworzone historie, lecz ukazywanie kultury i zwyczajów krajów Orientu. Dzięki temu czytelnik może poszerzyć swoje horyzonty, dowiedzieć się czegoś więcej o świecie, z jednej strony tak odległym kulturowo, z drugiej zaś tak bliskim – dzięki twórczości pisarki, która mieszkała w krajach arabskich, więc zna ich historie i zwyczaje, dzieląc się tą wiedzą na łamach swoich powieści. Dlatego też zdecydowanie zachęcam Was do sięgnięcia po twórczość Tanyi Valko.

Książka „Arabska ofiara” ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…