Tajemnica Askiru powraca.

„Oko pustyni” to trzecia odsłona fantastycznych przygód wojownika Havalda, pół-elfki Leandry oraz mrocznej elfki Zokory. Tym razem Richard Schwartz zaprasza nas do pustynnego Besarajnu, dzięki czemu poczujemy wyjątkowy klimat egzotyki emiratu. Autor przyzwyczaił nas już do niezwykłej atmosfery, jaką poczuć możemy podczas podróży w świat fantastycznych doznań. Dwie wcześniejsze części z cyklu „Tajemnica Askiru” zawładnęły moimi zmysłami.

„Oko pustyni” spowodowało, że jeszcze z większą niecierpliwością wyczekiwać będę kontynuacji tej fantastycznej serii, która gwarantuje wiele niezapomnianych emocji. Wydawnictwo Initium doskonale trafiło w gust miłośników gatunku, którzy czytając powieści Richarda Schwartza uczestniczą w uczcie czytelniczych zmysłów. Tym razem poczujemy skwar oraz magię emiratu w najlepszych wydaniu. A to wszystko za sprawą wyprawy do Besarajnu, skąd bohaterowie zmuszeni są uwolnić Leandrę z rąk handlarzy niewolników. Havald i jego kompanii musza zmierzyć się z politycznymi intrygami, knowaniami zamachowców oraz mroczną magią nekromantów. Na uznanie zasługują opisy świata jaki otacza nas w tej historii. Autor urozmaicił jego opis, bogactwo jakie czuć w przedstawionym świecie, powoduje, że staje się on nam jeszcze bliższy, niemalże wtapiamy się w jego krajobraz i wyjątkowy klimat. Ta powieść to nie tylko wyjątkowa fabuła, to również podróż do świata, w którym pragniemy pozostać na dłużej. To, co ważne, to fakt, że Autor nie odcina kuponów od sukcesu i popularności dwóch wcześniejszych części. Szczerze przyznaje, że „Oko pustyni” trzyma poziom, a nawet sprawia, że pragniemy więcej.

W oczekiwaniu na kolejna część towarzyszyć będą nam wspomnienia z dotychczas poznanych przygód i bohaterów którym mogliśmy towarzyszyć. Jeśli jeszcze nie mieliście tej przyjemności, to warto poznać historię, którą umiejętnie wykreował Richard Schwartz. Bądźcie pewni, że czytając tę powieść (całą serię) wkraczacie to świata fantastycznej przygody i pełnokrwistych bohaterów, którzy nie pozwolą Wam o sobie zapomnieć. Dzięki serii Tajemnica Askiru zapomnicie o otaczającym Was świecie, a ten nowy, który poznacie, od razu pokochacie. Wartka akcja, atmosfera emiratów oraz bohaterowie, to wszystko sprawi, że Tajemnica Askiru trafi do kanonu Waszych Najlepszych Interesujących Książek. Czyt-NIK patronuje! Czyt-NIK poleca!

Dodaj komentarz