Magdalena Majcher potwierdzą swą pisarską klasę!

„Zimny kolor nieba” autorstwa Magdaleny Majcher to drugi tom sagi nadmorskiej. Autorka po raz kolejny trafia w najczulsze struny czytelniczych emocji potwierdzając fenomen swojego twórczego talentu. Historia stworzona przez pisarkę ujmuje od pierwszych chwil jej poznawania, a lekkość pióra sprawia, że z ogromną przyjemnością towarzyszymy bohaterom w ich zmaganiach. Pani Magdalena operuje wyjątkowym stylem pisania, który sprawia, że lektura Jej powieści to wyjątkowa uczta, którą pamięta się bardzo długo. Historie, które poznajemy pozostają w naszej pamięci na zawsze. Nie raz powracamy myślami do losów bohaterów. Jest to zasługą umiejętności Autorki to tworzenia wyjątkowej aury, która pozostawia trwały ślad w czytelniczych sercach i umysłach. W drugiej części sagi nadmorskiej poznajemy losy Gabrieli, córki Marcjanny, którą poznaliśmy w pierwszym tomie zatytułowanym „Obcy powiew wiatru”. Fabuła tej książki rozgrywa się w latach 1964-1991, czyli w okresie wielkich przemian politycznych.

Młoda kobieta mieszka na Pomorzu, od zawsze marzyła by zostać nauczycielką. Historię Kresów zna jedynie z opowieści swojej matki i babki. Nigdy nie poznała swojego ojca, którego historia jest owiana tajemnicą. Gdy jednak sekret wychodzi na jaw, Gabriela postanawia zerwać kontakty z rodziną. Jednak los szykuje dla niej kolejne rozczarowanie bowiem poznaje mężczyznę, który zmienia jej życie w piekło. Sławek zamiast wsparciem dla kobiety staje się jej życiowym utrapieniem.

Jak potoczą się losy kobiety? Czy zerwane rodzinne więzy da się odbudować? Kto jest jej ojcem? Powieść ta zawiera odpowiedzi na te pytanie, a także pozwoli zadać kilka pytań nam samym. Pozwoli zastanowić się nad własnym losem… a kto wie, może będzie motorem do zmian. Magdalena Majcher poprzez tę powieść uwypukla ważny problem, przemocy domowej na tle fizycznym oraz emocjonalnym. Autorka tą historią ujęła moje czytelnicze serce, a kreacja bohaterów sprawiła, że są oni wyraziści i na trwałe wpisali się w moją pamięć. Ich losy często powracać będą w mych wspomnieniach. Magdalena Majcher po raz kolejny potwierdza swoją pisarską klasę. „Zimny kolor nieba” to kolejna powieść w Jej dorobku, która gwarantuje niezwykłe emocje, które warto przeżyć.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Pascal http://pascal.pl/.

 

 

Dodaj komentarz