Recenzje

Podróż Maddy po nowe życie

Warto, abyście znaleźli czas na lekturę tej książki. Wybierzcie się w „Podróż” w głąb historii stworzonej przez Danielle Steel – pisarki, która nie zawiodła moich oczekiwań, lecz ponownie poruszyła moje najczulsze struny.

Każda powieść napisana przez Danielle Steel to podróż w głąb poruszających historii. Historii, które nie tylko pozostawiają ślad w sercu, lecz mogą być dla nas bodźcem do zmian. Autorka tworząc historię, daje nam nie tylko wiele wyjątkowych chwil podczas lektury, lecz przede wszystkim kieruje do nas przesłanie.

„Podróż” to powieść o trudnych losach Maddy. O jej cierpieniu u boku zaborczego męża, który kontroluje jej życie. Na zewnątrz obraz tej rodziny rysuje się w kolorowych barwach. Niestety za zamkniętymi drzwiami odbywa się dramat. Ciągłe upokorzenia, nadmierna kontrola pozostawiają ślad w psychice kobiety. Jej życie zawodowe jest pasmem sukcesów. Jako prezenterka telewizyjna rozwija się zawodowo. Niestety w prywatnym życiu Maddy doświadcza psychicznego bólu zadawanego przez męża.

Historia ta pokazuje nam, że przemoc domowa może znaleźć się pod każdym adresem. Nie ma znaczenia status materialny czy też światopogląd. To, czego nie potrafię zrozumieć, to dlaczego ofiary przemocy domowej pozostają w relacji ze swoim oprawcą? Dlaczego przez lata pozwalają na takie traktowanie? Pewnie łatwo mi mówić, gdy nie doznałem przemocy na swej skórze. Dlatego z emocjami odbierałem tę historię. Historię smutną, lecz wartą poznania. Dzięki niej możemy uświadomić sobie, że warto reagować na historie podobne do tych, którą Danielle Steel opisała w tej powieści. Niestety historię, która często ma miejsce w prawdziwym życiu.

„Podróż” to również powieść z elementami pozytywnymi. Te pojawiają się w momencie, gdy Maddy, otrzymuje propozycję dołączenia do Komisji Pierwszej Damy ds. Przemocy wobec Kobiet. Bohaterka poznając historię ofiar, dostrzega swoją. Poznając Billa otrzymuje od losu kolejne wsparcie. Mężczyzna namawia ją, aby wykonała krok do przodu ku lepszemu życiu. Czy Maddy zdoła go wykonać? Czy znajdzie w sobie tę siłę? Warto, abyście znaleźli czas na lekturę tej książki. Wybierzcie się w „Podróż” w głąb historii stworzonej przez Danielle Steel – pisarki, która nie zawiodła moich oczekiwań, lecz ponownie poruszyła moje najczulsze struny.

Książka „Podróż” ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…