Recenzje

Przyjaźń w świecie dworskich intryg

Szukacie powieści, która zabierze Was do innego świata? To koniecznie sięgnijcie po pierwszy tom „Sagi średniowiecznej”. Lucyna Olejniczak doskonale przenosi nas w czasie do przeszłości, która otula naszą teraźniejszość klimatem średniowiecza. Dzięki temu nasza przyszłość upłynie pod znakiem wspomnień wyjątkowej historii zapisanej na kartach powieści „Lilie królowej. Siostry”.

Lucyna Olejniczak jest pisarką, która serca czytelników skradła bestsellerową sagą pt. „Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Autorka ma dla swych miłośników kolejną równie ciekawą propozycję. „Lilie królowej. Siostry” to pierwszy tom sagi średniowiecznej. To powieść napisana w wyjątkowym stylu, językiem oddającym ducha tamtej epoki.

Pani Lucyna zaprasza nas do poznania historii o kobiecej przyjaźni, o walce o tron, o dworskich intrygach oraz miłości. To wszystko sprawia, że lektura tej książki, pozwoli Wam zapomnieć o codziennych troskach i obowiązkach. Odpływając w tę historię, będziecie mogli w pełni się zrelaksować.

A wszystko zaczęło się na Litwie w roku 1382. Ośmioletnia wówczas Milda podczas napaści Krzyżaków unika śmierci. Starszy brat Varnas zabrał ją do Wilna. Tutaj dziewczyna pod okiem bratowej Iny poznaje tajniki zielarstwa.

Poznajemy również Amalię, dwórkę i najbliższą przyjaciółkę królewny Jadwigi Andegaweńskiej. Przeszłość Amalii skryta jest tajemnicą. Jej buńczuczny charakter sprawia, że nie można o niej zapomnieć. Los kobiet wiedzie krętymi ścieżkami, tak aby spotkały się one na Wawelu. Tutaj sieć intryg i układów mocno zapisze się w ich życiu. Milda i Amalia są rówieśniczkami, lecz ich charaktery są jak dwa bieguny.

Skromna  Milda i niepokorna Amalia to bohaterki, które nie tylko trafią do naszych serc, ale również pozostaną w naszej pamieći. Za siłę i walkę, by odnaleźć się w dworskiej rzeczywistości, pełnej knowań, układów i tajemnic.

Jeśli kochacie powieści historyczne, a średniowiecze jest okresem, w którym chcielibyście się znaleźć, to bez chwili namysłu sięgnijcie po najnowszą powieść Lucyny Olejniczak. „Lilie królowej. Siostry” to książka, która skradnie Wasze serca.

Szukacie powieści, która zabierze Was do innego świata? To koniecznie sięgnijcie po pierwszy tom „Sagi średniowiecznej”. Lucyna Olejniczak doskonale przenosi nas w czasie do przeszłości, która otula naszą teraźniejszość klimatem średniowiecza. Dzięki temu nasza przyszłość upłynie pod znakiem wspomnień wyjątkowej historii zapisanej na kartach powieści „Lilie królowej. Siostry”. Ten dworski klimat, pełen intryg i tajemnic wypełnia naszą wyobraźnię podczas lektury tej powieści. Powieści, którą Czyt-NIK poleca, której Czyt-NIK patronuje. A już niebawem pojawi się drugi tom „Sagi średniowiecznej” pt. „Lilie królowej. Wiedźmy”.

Powieść „Lilie królowej. Siostry” ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…