Niezwykły pomnik PRZYJAŹNI.

W pierwszą rocznicę śmierci Olgi Popowskiej, Mariola Pryzwan napisała niezwykłą biografię swej przyjaciółki. Nie znałem Pani Olgi osobiście. Jednak kilkukrotnie korespondowaliśmy ze sobą w związku z patronatem Jej ostatniej książki „Dalida”. Ten choć krótki czas wirtualnej znajomości, na zawsze pozostanie w mej pamięci. Takich ludzi, jak Pani Olga się nie zapomina. Tacy ludzie żyją w naszych sercach cały czas. Pozytywne nastawienie oraz otwartość serca Pani Olgi sprawiły, że pamięć o Niej będzie ciągle żywa. Zbiór wspomnień autorstwa Pani Marioli Pryzwan jest nie tylko pomnikiem, lecz również wyjątkowym albumem życiowej drogi i pasji Olgi Popowskiej. Serce pełne pasji oraz otwartość na drugiego człowieka, to bez wątpienia cechy, które ilustrują życiową mądrość Bohaterki tej książki.

Pani Mariola doskonale zilustrowała nam biografię Kobiety, która cieszyła się z każdego dnia. Autorka książki ukazuje nam Kobietę, dla której nie było rzeczy niemożliwych, która „Kochała wyzwania i ryzyko. Żyła dla swoich pasji”. Na łamach tej publikacji poznajemy Panią Olgę od najmłodszych lat dzieciństwa, kiedy to zdarzyło się Jej przypalić garnek. Wspomnieniami dzielą się z nami przyjaciele Olgi, a umieszczone zdjęcia, dodatkowo ilustrują drogę życiową autorki książek o Irenie Jarockiej, Dalidzie, czy Annie German. Książka „Olga, Ola, Oleńka” jest czymś więcej niż biografią wyjątkowej Kobiety, jest niezwykłym pomnikiem Przyjaźni. Warto poznać historię Olgi Popowskiej, gdyż dzięki tej biografii możemy dowiedzieć się jak miłość do pasji sprawia, że to, co wydawałoby się nie realne, jest możliwe. To właśnie z inicjatywy Olgi Popowskiej w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu odsłonięto Gwiazdę Anny German oraz ławeczkę Ireny Jarockiej w Międzyzdrojach.

Nie ukrywam, iż biografia Pani Olgi jest dla mnie osobiście wyjątkową lekcją, z której warto czerpać pełnymi garściami. Publikacja ta również jest pełna serca, jakie w jej napisanie włożyła Pani Mariola Pryzwan. Ostatni rozdział, to emocjonujący list Pani Marioli do Olgi Popowskiej. List, który chwyta za serce, gdyż emocje w nim zawarte ukazują siłę przyjaźni, która będzie żyła wiecznie. Serdecznie dziękuję Pani Marioli za możliwość patronowania tej biografii, gdyż jest ona obrazem nie tylko Kobiety pełnej pasji, lecz również dowodem na to, że przyjaźń jest wieczna. Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Oficyna R.

Książka dostępna jest na tej stronie https://allegro.pl/oferta/pryzwan-olga-ola-olenka-8299454280?fbclid=IwAR15V_F4ukzSf0Lvws3kAHzrT6oZC8hIVC_mCG4if1t2GcpntYFO2QvI8Q0

Dodaj komentarz