„80 gramów” jest na wagę złota.

„80 gramów” to kolejna książka Jolanty Bartoś, która zaspokoi gusta miłośników dobrze skrojonego kryminału. Powieść, która trafiła do naszych rąk, wciąga intrygującą zbrodnią, dając jednocześnie do myślenia, czy istnieje morderstwo doskonałe. Jedno jest pewne Autorka doskonale żongluje naszymi emocjami, wprawiając je w drgania niczym trzęsienie ziemi. Wydawnictwo Literackie Białe Pióro ma w swoim pisarskim teamie Autorkę kryminałów, którą śmiało stawiać można w ścisłej topce twórców tegoż gatunku. Co sprawia, że „80 gramów” tak jak wcześniejsze książki autorstwa Jolanty Bartoś przykuwają naszą uwagę? Na pewno jest to tajemniczość aury, zagadkowość zbrodni, a także bohaterowie, o których trudno zapomnieć.

Autorka zaprasza nas do świata Emilii i Beaty, dwóch przyjaciółek, które cudem uchodzą z wypadku. Jednak dzień po tym zdarzeniu jedna z nich znika bez śladu. Emilia zapada się pod ziemię, a jej mąż tłumaczy wszystko nagłym wyjazdem małżonki do swej matki. Co tak naprawdę stało się z Emilią? Gdzie jest? Dlaczego mąż mija się z prawdą? Czy Beata zdoła odnaleźć swoją przyjaciółkę? Pytania kłębią się w naszej głowie, a kolejne przewracane strony kotłują nasz umysł w poszukiwaniu odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Pomysł na fabułę tej powieści oraz kreacja jej bohaterów, sprawiły, że książkę czyta się w mgnieniu oka. Niczym błyskawica przechodzimy przez kolejne rozdziały w poszukiwaniu klucza do rozwiązania zagadki.

Jolanta Bartoś przyzwyczaiła nas do tego, że każda Jej książka trzyma w napięciu, serwując naszym emocjom szalony rollercoaster. Żeby tego było mało finał tej historii to swoisty twister, który spowoduje, że „80 gramów” to powieść na wagę złota. Po odłożeniu tej książki po raz kolejny uświadomimy sobie, że Autorka ma już swoją wysoką pozycję na kryminalnym rynku. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje! A na okładce książki, ten oto blurb Waszym oczom się ukazuje: „Książka wbija w fotel, przebijając się przez wszystkie powłoki czytelniczych zmysłów. Jolanta Bartoś ponownie wprawia nasz umysł w kryminalny stan. „80 gramów” – kryminał, który zadowoli najbardziej wybrednego miłośnika gatunku”.

Dodaj komentarz