NIE ODPISUJ, lecz przeczytaj o wszystkich grzechach internautów

Internet to potężne narzędzie. W rękach nieodpowiednich osób stwarza liczne niebezpieczeństwa. W dobie wszechogarniającej nas internetowej manii należy być uważnym, korzystając z jego dobrodziejstw. Dlatego też tak ważne jest, by uważać jaki ślad po sobie w nim zostawiamy, może bowiem mieć to dla nas nieodwracalnie negatywne skutki. Marcel Moss bierze pod lupę grzechy użytkowników, którzy poprzez swą nieroztropność mogą ponieść najwyższą cenę. Wówczas mogą żałować każdego pozostawionego śladu. Jednak zapewniam Was, że nie będziecie żałować czasu na przeczytanie thrillera psychologicznego, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona.

Na kartach tej książki na własnej skórze możemy odczuć negatywne następstwa nieodpowiedniego użytkowania największego medium XXI wieku. Główną bohaterką historii jest Martyna, autorka profilu, na którym internauci dzielą się swoimi najskrytszymi sekretami. Dla Martyny założenie portalu było próba zapomnienia o własnych bolączkach, które popychają ją na skraj wyczerpania nerwowego. Czy poznawanie sekretów innych ludzi jest receptą na załatwienie swoich problemów? Czy zatracanie się w problemach drugiego człowieka, przyniesie jej ukojenie we własnym bólu? Odtrącona przez swojego mężczyznę, próbuje odnaleźć się w problemach internautów. Pewnego dnia trafia na komentarz Michała, który przyznaje się, iż jest ofiarą znęcania się przez własną żonę. Czy Martyna zdoła mu pomóc? Czy ta relacja rozwiąże problemy  obojga? A może połączeni traumą zdołają odnaleźć wspólne szczęście i harmonię życia. Jedno jest pewne, świat Internetu tak samo, jak ta książka, kryje wiele tajemnic, do których można dotrzeć jednym kliknięciem.

Na łamach tej książki możemy przekonać się również, jak nieszczęściem takich osób napawają się ci, dla których cudzy ból jest niczym tlen. Marcel Moss dobitnie uświadamia nam, iż każdy z nas jest bohaterem tej książki. Pytanie tylko, kto jest po której stronie internetowej sieci. Czy daliśmy porwać się sieci oszczerstw, szykan, albo co gorsza, sami napawamy się nieszczęściem osoby po drugiej stronie ekranu? Jedno jest pewne, thriller ten otwiera nam oczy na wiele kwestii, włączając jednocześnie lampkę do zastanowienia się, czy aby na pewno korzystamy z tego medium w sposób racjonalny, czy też nie jest ono dla nas narzędziem do krzywdzenia drugiej osoby? Każdy z nas po lekturze tej książki, powinien zadać sobie pytanie, po której stronie internetowego świata się znajduje? Marcel Moss mocnym uderzeniem punktuje nasze słabostki, ukazując nam, jak potężną i niszczycielską moc może mieć Internet w niepowołanych rękach. „Nie odpisuj” jest niejako kalką relacji zachodzących między użytkownikami forów internetowych. Zdaje się, że książka ta jest fikcją literacką. Czy na pewno tylko nam się zdaje? Czy aby nie jest ona odzwierciedleniem realnych zachowań? I trzeba przyznać, iż pisarz doskonale wie, o czym pisze, Marcel Moss jest bowiem autorem profilu ZWIERZENIE, na którym już ponad pół miliona Polaków zdradziło mu swoje najgłębsze sekrety. Zatem ma on ogromną bazę doświadczeń, które pieczołowicie przelał na karty tego thrillera. Fakt ten dodaje jeszcze większej autentyczności temu, co poznajemy. Uświadamia nam, że historia ma poparcie w prawdziwych wydarzeniach, które choć mają miejsce w świecie wirtualnym, pozostają nie bez znaczenia w świecie realnym. A co najgorsze mają katastrofalne skutki. Niech ta książka będzie dla nas pewnego rodzaju ostrzeżeniem, by dwa razy zastanowić się przed umieszczeniem w sieci swego zdjęcia lub komentarza, które mimo usunięcia pozostaje na zawsze. Tak jak na zawsze pozostanie w naszej pamięci emocjonująca lektura. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia, Filia Mroczna Strona http://www.wydawnictwofilia.pl/

Dodaj komentarz