Recenzje

Inspiracja. Obsesja. FASCYNACJA

Adrian Bednarek doskonale zakończył tę trylogię – zaskakująco, mocno – tak jak potrafi najlepiej. A trzeba przyznać, że każda jego książka to mistrzowsko poprowadzona kryminalna intryga.

„Fascynacja” to trzecie już spotkanie z Oskarem Blajerem, bohaterem, który wiele w swoim życiu przeszedł. Każdy, kto sięgnął po dwie wcześniejsze części, dobrze wie, że Adrian Bednarek nie szczędził mu traumatycznych doświadczeń. A każdy, kto uwielbia kryminały i thrillery z ubolewaniem żegna się z Blajerem.

Nie ukrywam, że jego historia na zawsze pozostanie w mej pamięci. Bo nie sposób o niej zapomnieć, wyprzeć z umysłu tego co autor zaserwował bohaterowi trylogii. Począwszy od „Inspiracji” poprzez „Obsesję” aż do „Fascynacji” Adrian Bednarek przygotował nam ostrą jazdę bez trzymanki. Każda część z Blajerem to mocne połączenie kryminału i thrillera.

Oskar pomimo sławy jaką przyniosła mu twórczość pisarska, prowadzi niepozorne życie. Nadal mieszka w skromnej chatce na odludziu. Nie potrafi poradzić sobie z największą tajemnicą swojego życia. Niestety jego życie komplikuje się jeszcze bardziej, gdy dochodzi do morderstwa aktorki, grającej główną rolę w serialu opartym na bestsellerowych powieściach Blajera. Na domiar złego morderstwo to nie jest jedyne. Dochodzi do kolejnych, inspirowanych jego powieściami.

Czy zatem Oskar jest głównym podejrzanym? A może to dzieło psychopatycznego miłośnika jego twórczości?

Blajer postanawia na własną rękę dorwać seryjnego mordercę? Czy zdoła? A może jednak sam znajdzie się na jego celowniku? Dodatkowo poznaje on Luizę, tajemniczą blondynkę, która przypomina mu zmarłą ukochaną.

Adrian Bednarek doskonale zakończył tę trylogię – zaskakująco, mocno – tak jak potrafi najlepiej. A trzeba przyznać, że każda jego książka to mistrzowsko poprowadzona kryminalna intryga. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po trylogię z Oskarem Blajerem, to warto nadrobić te zaległości. Zwłaszcza, że niebawem pojawi się kolejna książka Adriana Bednarka pt. „Dziedzictwo zbrodni”.

„Inspiracja”, „Obsesja”, „Fascynacja” to książki, które śmiało umieszczam na półce Najlepszych Interesujących Książek.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Gość
Marta
9 dni temu

Brzmi interesująco, dobra intryga nie jest zła. Chyba powinnam się skusić na tę książkę.

jeszcze chwilka…