Falcon – fantastyczna powieść wysokich lotów.

„Falcon. Na ścieżce kłamstw” to ciekawy debiut literacki Katarzyny Wycisk. Skłamałbym, pisząc, że nie dałem się porwać tej fabule. Nie sposób przejść obojętnie wobec książki, która elektryzuje, wciąga i przeciąga nasze emocje przez fantastyczny świat niezapomnianych doznań. Autorka zaprasza nas do świata, co prawda nie realnego, lecz takiego, który w naszym umyśle pozostawia trwały ślad. Dzięki umiejętnemu skupieni naszej uwagi czytelnik tworzy w swej wyobraźni wyjątkowe obrazy, które są niejako podróżą, z której nie chcemy wracać, w którą pragniemy brnąć bez końca. I ani się nie spostrzeżemy, kiedy wyprawa ta dobiega końca. Co najważniejsze czeka nas kolejna druga odsłona tej przygody. A kto wie, być może kolejna…?

Zapewniam, że „Falcon” niczym sokół wzniesie Was na wyżyny czytelniczych doznań. Katarzyna Wycisk zaprasza nas do świata Alex, młodej dziewczyny mieszkającej wraz z babcią. Nastolatka pracuje w kawiarni, a pewnego wieczoru jest świadkiem nietypowego zdarzenia, które zmienia jej życie. Widzi ludzi płonących żywcem. Czy to wydarzenie zdaje się halucynacją, a może wydarzyło się naprawdę?  Dziewczyna uświadamia sobie, że ma nieprzeciętne umiejętności, które wyróżniają ją z tłumu rówieśników. Na dodatek wkrótce zakochuje się w pewnym chłopaku, którego poznała w dość nietypowy sposób. Klimat książki powoduje, że podczas jej czytania w pełni zatapiamy się w poznawanej fabule, stając się tym samym współbohaterem poznawanej historii. Katarzyna Wycisk porywa nas do świata, do którego warto wejść i wracając do rzeczywistości co rusz wspominać będziemy wyjątkowe chwile związane z pobytem w świecie Falconu. A czymże właśnie jest Falcon? Pod tym nieco enigmatycznym słowem kryje się nazwa organizacji skupiającej dzieci posiadające wyjątkowe zdolności. Stowarzyszenie to szkoli swoich podopiecznych na przyszłych wojowników walczących na jej rzecz. Jaką zatem zdolność posiada Alex? Wejdźcie do świata Falconu i przekonajcie się na własnej skórze. Koniecznie.

Jeśli pokochaliście serię opowiadań o przygodach Belli Swan, autorstwa Stephenie Meyer, to również „Falcon” Katarzyny Wycisk przypadnie Wam do gustu. Przepadniecie z tą książką z kretesem. Przyznaje, że Autorka miała ciekawy pomysł na stworzenie historii, którą wzbudza naszą ciekawość od pierwszej strony. I takie uczucie nie opuszcza nas ani na chwilę. Co więcej, po odłożeniu tej książki na półkę od razu zapragniemy kolejnej części przygód z fantastycznym światem nastoletniej Alex. Za egzemplarz recenzencki dziękuję Autorce książki Katarzynie Wycisk, która jest również autorką zdjęć umieszczonych z tej recenzji.

Dodaj komentarz