Dziesiąty powód do uśmiechu.

Magdalena Majcher po raz dziesiąty dostarcza swoim czytelnikom powód do uśmiechu. A to wszystko za sprawą najnowszej powieści „Jeszcze jeden uśmiech”. Tym razem mamy przyjemność poznać cztery kobiety, cztery różne temperamenty i podejścia do życia. Autorka przedstawia różne podejścia do otaczającego nas świata. Dzięki tej książce możemy przekonać się do jakiego światopoglądu jest nam bliżej. Matki feministki, czy Matki Polski kury domowe. Matka-eko, czy może jednak Matka-McDonald’s? Karmienie piersią, czy może butelką? Który wzorzec jest nam bliższy? Magdalena Majcher nie przechodzi również obok wobec ważnego dylematu wielu kobiet – kariera czy dziecko? Co jest ważniejsze? Jakie są priorytety?

Monika, Karolina, Olga i Agnieszka, każda z nich przeświadczona jest o tym, że jej recepta na życie jest najlepszą gwarancją do pełni szczęścia. Jednak, gdy dziecko jednej z nich zachorowało, wszystkie stają w jednym szeregu, by podjąć wspólny wysiłek w walce z chorobą. Wówczas uświadamiamy sobie, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Monika, typowa kobieta sukcesu, która macierzyństwo odkłada na drugi plan. Z kolei Karolina prezentuje odmienne podejście do życia, wzór Matki Polski to według niej idealny przepis na szczęśliwe życie. Niejako kompilacją tych dwóch światopoglądów jest Agnieszka, która kultywuje zasadę pogodzenia obowiązków matki, która również może realizować się zawodowo. Czy to jest możliwe? Myślę, że ta książka jest doskonałym rozstrzygnięciem tego sporu. Natomiast Olga, to matka, dla której macierzyństwo to cały świat bowiem spodziewa się czwartego dziecka. Sami przyznacie, że te cztery kobiety, to cztery różne podejścia do życia. A zarazem bogate zestawienie życiowych wartości. „Jeszcze jeden uśmiech” podejmuje tematykę dotycząca rodzicielstwa. Choć bardziej z punktu widzenia kobiet, to i tak wątki ojcowskie są tu widoczne.

Książkę polecam nie tylko kobietom, lecz również zachęcam mężczyzn do sięgnięcia po tę powieść. Myślę, że każdy z nas znajdzie w tych charakterach jakąś część siebie. Ciekaw tylko jestem jaka postawa w obecnym świecie jest w zdecydowanej większości. Jakie podejście dziś jest najbardziej popularne. Macierzyństwo, rodzina, kariera – co dla nas jest najważniejsze? Warto sięgnąć po najnowszą powieść Magdaleny Majcher, ponieważ dzięki temu możemy poznać plusy i minusy poszczególnych podejść do życia. A może z każdego podejścia wziąć po trochu i stworzyć nowy model, będący sklejką wszystkich poznanych typów. Pytanie tylko, czy jest to możliwe, i co z tego może wyniknąć? Realizm tej fabuły to bez wątpienia zasługa talentu Magdaleny Majcher do budowania ciekawych i wyrazistych postaci. A przede wszystkim zdolności tworzenia ciekawej historii, której fabuła to samo życie. A proszę mi wierzyć Autorka zaskarbiła sobie serca wielu czytelniczek tematem swoich powieści, który z jednej strony wzrusza, a z drugiej zawiera wskazówki, które dla wielu z nas mogą być cennym drogowskazem w wyborze właściwej drogi. Magdalena Majcher ponownie zaskakuje i nasze serca do głębi ujmuje. Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Pascal.

Dodaj komentarz