Czarujący świat czarownic.

Miłośnicy twórczości Anne Bishop mają kolejne powody do zadowolenia. A to za sprawą fantastycznej powieści, dzięki której wkraczamy do niezwykłego świata przygody oczarowującej nasze doznania. „Filary świata. Tir Alainn – Tom 1” to idealna lektura, którą wchłaniamy w mgnieniu oka, a jej fabuła pochłania nasze zmysły do cna. Autorka, po raz kolejny udowadnia swoją potęgę tworzenia fantastycznej historii, dzięki czemu filar jej twórczości nie stoi na glinianych nogach, lecz utrzymuję się siłą jej talentu porywającego każdego z nas. Warto sięgnąć po najnowszą powieść sygnowaną znakiem Wydawnictwa Initium, ponieważ dzięki temu doznajemy uczucia snu na jawie. I proszę mi wierzyć, nie jest to koszmar, lecz zmysłowa wędrówka po najpiękniejszych zakamarkach świata przygody i fantasy. Jeśli kochacie fantastykę, to fantastycznie, ta powieść jest dla Was!

„Filary Świata” to pierwszy tom trylogii „Tir Alainn”, krainy czarów i magii. Magiczna moc tej powieści unosi się podczas podróży w głąb jej wciągającej fabuły i oplata nas swoimi czarodziejskimi mackami, powodując iż brniemy w ten niezwykły świat wodzeni niczym lunatycy. Brightwood to niezwykłe stare miejsce, gdzie moc Matki daje o sobie znać, a młodziutka Ari nie daje o sobie zapomnieć. Ari, pomimo, że jako ostatnia żyjąca potomkini rodu czarownic ma potężną moc, jej los nie jest pisany w kolorowych barwach. To właśnie posiada przez nią moc sprawia, że wisi nad nią brzemię wykluczenia. Siedemnastoletnia Ari posiada dar wyczuwania zmian – zmian na gorsze. Może jedynie liczyć na wsparcie ze strony swoich przyjaciół Nealla i Luciana. Wsparcie to będzie bardzo potrzebne bowiem, gdy „przez miasto przetoczą się pomruki polowań na czarownice, niektórzy zaczną się zastanawiać, czy te dziwne znaki nie są przypadkiem różnymi nutami tej samej melodii”. Gdy nadejdzie pora Letniego Księżyca atmosfera wśród mieszkańców będzie napięta niczym relacje między dwoma zwaśnionymi rodami.

Anne Bishop nie tylko ofiaruje nam powieść pełną fantastycznej przygody, lecz również zapewnia nam romantyczne przeżycia. A to wszystko za sprawą relacji Ari ze wspomnianym Neallem i Lucianem. Dzięki nim nie jest ona samotna w otaczającym ją świecie. Po śmierci swojej babki i Matki pozostała sama. Jednak zawsze może liczyć na wsparcie tych dwojga przyjaciół. I pomimo, że są różni niczym dwa przeciwne bieguny, razem pragną dla niej szczęścia, a także przede wszystkim bezpieczeństwa. W czasach, gdy Fae zaczyna zarzucać swoje sieci na czarownice Ari nie ma chwili wytchnienia. Mistrz Inkwizycji jest w natarciu, a jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. „Filary Świata” to powieść pełna magii, dzięki, której wkraczamy do świata niezwykłych przeżyć. Świat czarownic stoi przed Wami otworem. Gwarantuję – będziecie oczarowani. Czyt-NIK Was nie czaruje i z miłą chęcią tej powieści patronuje. Anne Bishop oczaruje każdego z nas, a 14 stycznia nadejdzie premiery czas. Warto wejść do tego świata i poczuć jego magiczną moc.

Dodaj komentarz