Zapraszam do Islandii

„Jedźcie za mną, pokażę Wam kilka miejsc, o których sama nie wiedziałam, że mogą istnieć…” Tymi słowy Pani Janina Ryszarda Szymkiewicz zwróciła się do swoich znajomych zapytana o to, dlaczego zdecydowała się na stałe zamieszkać w Islandii. Nie tylko zachęciła swoich przyjaciół do odwiedzenia tego regionu, lecz dzięki wydanej przez siebie książce, zaprasza nas wszystkich. „Islandia jak z bajki” to nie tylko niezwykła książka ukazująca piękno tych rejonów, to również „wizytówka” wyspy z iście baśniowymi pejzażami gór, wyrastających z oceanu, przepełnionych magiczną paletą kolorów. Autorka ukazuje nam również ludzi, którzy potrafią pełnymi garściami czerpać z życia, ciesząc się jego urokami. Bo jak nie napawać się pozytywną energią płynącą z siły i ducha tak pięknej krainy.

Pani Janina Ryszarda Szymkiewicz w jedenastu rozdziałach dzieli się z nami urokami tej niezwykłej części świata. Możemy również podziwiać piękno islandzkich krajobrazów, gdyż Autorka umieściła liczne fotografie, które zapierają dech w piersiach. Patrząc na nie, pragniemy wyruszyć w tamte strony, by na własne oczy podziwiać piękno Islandii. I w rzeczy samej tytuł książki w pełni odzwierciedla to, co ciśnie się na usta, patrząc na te krajobrazy. Jednym słowem „Islandia jak z bajki”. Dzięki Pani Janinie w moim życiu pojawiło się kolejne marzenie, cel do zrealizowania – wyjazd do Islandii. Zatem już wiem, na jaki cel wrzucane będą drobniaki do domowej świnki. Ta książka nie jest atlasem geograficznym, lecz bardziej niż nie jeden atlas prowadzi nas po zakątkach tych rejonów.

Autorka ukazuje również życie mieszkańców, ich kulturę, zwyczaje. Dzięki tej książce możemy zdobyć cenną wiedzę, której  nie przeczytamy w podręcznikach, czy też książkach naukowych. Możemy zgłębić wiedzę o prastarych prawach islandzkich. Na łamach tej książki przeczytać możemy o wulkanach Grimsvotn, o lodowcu Kverkfjol, o fiordach zachodnich oraz o klifach Latrabjarg. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wyspach kulistych czy też Niebieskiej Lagunie, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jeśli chcecie poznać odpowiedź na pytanie czym jest Bakka-Baldur, to ta książka jest dla Was. A to co najważniejsze książka ta nie jest napisana przez laika. Pani Janina jest absolwentką Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku. Na morzach i oceanach świata przepracowała wiele lat. Mieszka w stolicy Islandii. Zatem rejony o których pisze w swej książce zna jak własną kieszeń. Zakochana w ich krajobrazach dzieli się z nami swą miłością zaszczepiając ją w naszych sercach. Bo jak nie zakochać się w „Islandii jak z bajki”. Za egzemplarz książki wraz z dedykacją oraz autografem serdecznie dziękuję Pani Janinie Ryszardzie Szymkiewicz oraz islandzkiemu wydawnictwu ARISA, którego Pani Janina jest właścicielką.

Dodaj komentarz