Recenzje

„Piękna, która przybyła”

„Boska Nefretete” to niezwykła podróż, która wzbogaci naszą wiedzę oraz zapewni nam wiele emocjonujących chwil podczas czytania. Bez wątpienia Pani Ewa Kassala posiada niezwykły dar opowiadania. Dar, który sprawia, że czytając powieści jej autorstwa odrywamy się od teraźniejszości, by wyruszyć do przeszłości owianej tajemnicą.

Pani Ewa Kassala w swej twórczości kreśli historie mądrych, niezwykle silnych i wpływowych kobiet starożytnego Egiptu. Tym razem mamy przyjemność poznać tajemnice życia „Boskiej Nefretete”.

Na kartach tej powieści możemy z bliska przyjrzeć się losom małżonki faraona, której historia skrywa wiele tajemnic. Wiele z nich możemy odkryć. Nefretete w historii starożytnego Egiptu odegrała ważną i kluczową rolę. Dzięki tej książce nie tylko przeniesiemy się do tamtych czasów, lecz przede wszystkim możemy poznać kobietę, której odwaga zasługuje na podziw. Może być dla nas akumulatorem do działań w naszym życiu.

Jednak nie tylko to jest mocnym punktem tej książki. O jej wartości świadczy staranność Pani Ewy w przekazaniu prawdy o życiu Nefretete – jednej z najbardziej wpływowych kobiet w historii starożytnego Egiptu. Bogactwo wiedzy płynącej z tej książki jest wynikiem wnikliwej pracy autorki. Czytając tę książkę można poczuć serce, jakie Pani Ewa włożyła w napisanie tej powieści. Dlatego też jeśli fascynujecie się historią starożytnego Egiptu, jeśli podziwiacie historię wpływowych kobiet tamtych czasów, to „Boska Nefretete” jest książką, którą polecam Waszej uwadze. A ta nieustannie będzie skupiać się na poznawaniu tajemnic starożytnego Egiptu.

To niezwykła podróż, która wzbogaci naszą wiedzę oraz zapewni nam wiele emocjonujących chwil podczas czytania. Bez wątpienia Pani Ewa Kassala posiada niezwykły dar opowiadania. Dar, który sprawia, że czytając powieści jej autorstwa odrywamy się od teraźniejszości, by wyruszyć do przeszłości owianej tajemnicą. A sięgając po „Boską Nefretete” możemy wtopić się w tę mgiełkę tajemnicy, by odkryć prawdę o czasach dalekich, które stają się bliskie naszemu sercu.

Powieść zawiera dziewięć rozdziałów, a każdy z nich jest zaproszeniem do poznania antycznego świata silnych kobiet. Autorka w lekkim i ciekawym stylu odsłania nam karty z życia odległej cywilizacji. Jeśli kochacie historię i kulturę faraonów, to „Boska Nefretete” jest książką, która tę miłość urozmaici i wzbogaci.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwo Sonia Draga.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…