Peter James dowodzi swego geniuszu

„Niezbity dowód” doskonale dowodzi geniuszu Petera Jamesa. Nakładem Wydawnictwa Albatros ukazał się thriller spiskowy, który pochłonie czytelnika miłującego się w zaszyfrowanych zagadkach. Wraz z dziennikarzem Rossem Hunterem przemierzać będziemy w poszukiwaniu dowodów na istnienie Boga. Wraz z bohaterem, który nie boi się trudnych wyzwań podążać będziemy kluczem zagadek by uchronić świat przed ostateczną zagładą. Gdy do jego rąk trafia tajemniczy skrypt, wówczas jego myśli krążą wokół tajemnicy istnienia. Jak wiele Ross poświęcić będzie musiał tej sprawie? Czy zapłaci najwyższą cenę, by poznać prawdę zapisaną w manuskrypcie? Czy jego żona i ich nienarodzone dziecko są w niebezpieczeństwie?

Dziennikarz nie tylko dąży do rozwikłania zagadki, lecz również naraża się interesom miliardera proroka. Przekonajcie się i chwyćcie „Niezbity dowód” i dajcie ponieść się tej historii. Peter James dzięki tej książce porównywany jest do Dana Browna. Napiszę krótko – Dan Brown ma równego sobie kompana w tworzeniu historii przepełnionych zagadkami, których odkrywanie niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Co rusz, zwroty akcji napełniają nas trwogą o życie bohatera, a my sami przecieramy oczy ze zdumienia, mocno zaciskając ręce od namiaru emocji. Peter James dowiódł, że jego kreatywność intryguje niczym największe niezbadane tajemnice ludzkości. Pochłania naszą ciekawość, która z każdą stroną zatraca się w tej zmyślnie skonstruowanej fabule.

Dotychczas Autor ujął mnie swą twórczością kryminalną, lecz dziś mogę jasno stwierdzić, że posiada niebywały talent do rysowania intrygujących teorii spiskowych, które zmuszają nas do podjęcia wewnętrznego zastanowienia się nad najważniejszymi pytaniami dotyczącymi naszej egzystencji. Podczas lektury tej książki, w naszym umyśle kłębi się wiele pytań, a odpowiedzi na nie, nie są do końca jednoznaczne. Jedno jednak jest pewne, podczas czytania tej powieści czeka nas wiele emocjonujących chwil i rozważań. „Niezbity dowód” to bez wątpienia powieść, która zasługuje na ekranizację. I mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Mam nadzieję, że ta recenzja doskonale dowiodła temu, że Peter James potrafi zaintrygować czytelnika i rzucić go w wartki nurt elektryzującej historii. Historii istnienia ludzkości, która od zarania dziejów jest tematem badań. Niech ta książka będzie taką cegiełką w podejmowanych działaniach. Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Albatros https://www.wydawnictwoalbatros.com/.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments