Recenzje

Ósme spotkanie z Martinem Servazem

Nie da się ukryć, że francuski autor thrillerów zasługuje na miano czołowego twórcy mocnych historii, w których zaczytują się czytelnicy. W Polsce Bernard Minier zyskał już należną sławę, a „Spiralą zła” przypieczętował ten fakt. Ten kryminał zachwyci każdego czytelnika.

Każdy, kto uwielbia zaczytywać się w kryminałach i thrillerach doskonale zna Martina Servaza. Każdy, kto zna Martina Servaza, kultowego już bohatera, wie, że Bernard Minier jest autorem, którego książki zapewniają wiele mocnych wrażeń. I tak było również teraz, podczas poznawania ósmej już historii z udziałem Servaza. Jaką kryminalną zagadkę wraz z komendantem rozwiązywać będziemy tym razem? Możecie być pewni, że będzie to najtrudniejsza sprawa, jaką poprowadzi w swej karierze. A tym samym również my uczestniczyć będziemy w dochodzeniu, które będzie nam spędzać sen z powiek. Zatem możecie być przekonani, że „Spirala zła”, to kryminał, który zachwyci Was w każdym calu.

Na kartach tego kryminału zarysowana jest zagadka, której rozwiązywanie wymagać będzie od nas ciągłego skupienia i wykorzystania naszych kryminalnych umiejętności w łączeniu faktów. A fakty są takie, że w tej historii będzie się wiele działo. Morbus Delacroix jest uwielbianym reżyserem filmów, który swą postawą wskazuje na to, że nie szczególnie uwielbia relacje z ludźmi. Poznajemy również Judith, studentkę filmoznawstwa, która uwielbia twórczość Delacroixa. Swym pracom wiele miejsca poświęca jego twórczości. Co ważne Morbus, człowiek, który unika kontaktów międzyludzkich, przystaje na jej propozycję spotkania i zaprasza ją do swej górskiej posiadłości. Skąd taka zmiana u mężczyzny? Co takiego wydarzy się w samotni znanego i uwielbianego twórcy filmowego? Koniecznie przekonajcie się sami i sięgnijcie po „Spiralę zła”.

Jednocześnie w Tuluzie dochodzi do zamordowania specjalisty od efektów specjalnych. Mianownikiem wspólnym tej historii jest fakt, że zamordowany współpracował z Delacroixem. Czyżby morderstwo miało powiązanie z pewnym zakazanym filmem? Zdecydowanie zakazałem sobie udzielania odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zepsułbym Wam przyjemność poznawania tej historii. Historii, w której komendant Martin Servaz wykaże się swoim talentem w dochodzeniu do prawdy. Tak samo, jak Bernard Minier pokazał swój talent, do tworzenia mrożących krew w żyłach historii.

Nie da się ukryć, że francuski autor thrillerów zasługuje na miano czołowego twórcy mocnych historii, w których zaczytują się czytelnicy. W Polsce Bernard Minier zyskał już należną sławę, a „Spiralą zła” przypieczętował ten fakt. Ten kryminał zachwyci każdego czytelnika. Fabuła jaką zawiązał autor sprawi, że będziecie zwijać się z ciekawości, a poziom Waszego zainteresowania będzie nabierał na sile z każdą przekładaną stroną. Ósme spotkanie z Martinem Servazem uważam za udane i z niecierpliwością czekam chwili, gdy będzie mi dane przeczytać kolejną książkę Bernarda Miniera.

Książka „Spirala zła” ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…