Literacki majstersztyk – perła na rynku wydawniczym.

Violetta Domagała stworzyła powieść, którą nie sposób opisać jednym słowem. Autorka napisała książkę wobec której nie można przejść obojętnie. Wreszcie Pisarka wręcza do rąk czytelników dzieło, którego geniusz zachwyca. Po odłożeniu tej powieści nie tak łatwo zebrać słowa w jedną całość, by opisać swoje emocje, by wyrazić to, co działo się w naszym umyśle podczas odsłaniania kolejnych wątków fabuły zapisanych na sześciuset trzech stronach. Jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko talentu Pani Violetty, lecz również odwagi, dzięki której czytelnicy mogą przeczytać tak wybitny literacki majstersztyk. „Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna. Tom 1. Żądza” to perła na rynku wydawniczym.

Patronowanie takiej powieści to dla Czyt-NIKa zaszczyt. Słów zachwytu na temat tej książki szczędził nie będę. A Wy drodzy czytelniczy zaoszczędźcie trochę wolnego czasu, by móc w pełni oddać się lekturze książki sygnowanej znakiem jakości Wydawnictwa Novae Res. Violetta Domagała na podstawie faktów historycznych przenosi nas w mroczne i niechlubne czasy średniowiecza. Autorka odkrywa ciemne karty z tamtego okresu – karty, które wielu chciałoby zetrzeć w drobny pył. Dzięki tej powieści historycznej możemy powrócić do tamtych czasów i dokładnie się im przyjrzeć. Trzeba przyznać, iż Autorka z pieczołowitą dokładnością przelała na karty powieści fakty, które dla wielu są tematem tabu. Violetta Domagała zaprasza nas do Europy Zachodniej przełomu XII i XIII wieku. Wówczas w podróż do Kastylii w celu wskazania przyszłej królowej Francji wybiera się Eleonora Akwitańska. Decyzja, jaką podjęła znacząco zmienia, dzieje starego kontynentu. Na dodatek w Langwedocji ogromna część możnowładców udziela wsparcia katarskiej społeczności. Fakt ten jeszcze bardziej bulwersuje papieża Innocentego III, który zamierza definitywnie rozprawić się z tym problemem.

To, co również ważne w tej powieści, to fakt, iż Pani Violetta umieściła w niej wiele przypisów, dzięki czemu możemy zgłębić swoją wiedzę historyczną na temat poruszanych wątków. Trzeba przyznać, że książka ta jest dopracowana w każdym szczególne. Dzięki temu do rąk czytelników trafia nie tylko wciągająca fabuła, lecz również rzetelna skarbnica wiedzy historycznej przełomu XII i XIII wieku. „Żądza” to pierwsza część z cyklu „Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna”. Z ogromną radością i zniecierpliwieniem oczekuję na kolejną. I śmiem twierdzić, że do mojego grona dołączy każdy, kto przeczyta pierwszy tom, który zawiera czyt-NIKowy blurb tej oto treści: „Gdy historia skrywa czarne karty średniowiecznych dziejów, Violetta Domagała odkrywa na stronach swej powieści to, co zakazane. Stań twarzą w twarz z prawdą i pamiętaj: VERITAS VOS LIBERABIT!

Dodaj komentarz