Recenzje

Kolejna sprawa Krystyny Lesińskiej

Anna Kańtoch tak samo jak w pierwszej części trylogii zarysowała mocną i mroczną historię. Jej poznawanie sprawia, że nasze emocje poddane są najwyższej próbie. A „Lato utraconych” to kolejna książka autorki, która zasługuje na uznanie.

Anna Kańtoch po fenomenalnej „Wiośnie zaginionych” serwuje nam kolejną dawkę kryminalnych emocji. „Lato utraconych” zabiera nas do roku 1999.

W Pogańskim Młynie, w starej leśniczówce nieopodal Rudnika dochodzi do zbrodni na rodzinie. Jedynym ocalałym jest najstarszy syn, który jak się okazuje kilka miesięcy wcześniej został odnaleziony jako ofiara porwania. Jak się okazuje, dwanaście lat temu Kuba zniknął nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.

Czy zaginiecie sprzed lat i morderstwo jego rodziny mają swój wspólny mianownik? Jaki jest punkt zaczepienia łączący te dwie sprawy?

Tajemniczą i makabryczną sprawę prowadzi Krystyna Lesińska. Kobieta nie potrafi otrząsnąć się po osobistej tragedii. Śmierć męża oraz nierozwiązana sprawa zaginięcia jej brata nadal są niezabliźnionymi ranami w życiu kobiety. Czy poświęcenie się sprawie pozwoli jej stanąć na nogi?

Anna Kańtoch tak samo jak w pierwszej części trylogii zarysowała mocną i mroczną historię. Jej poznawanie sprawia, że nasze emocje poddane są najwyższej próbie. A „Lato utraconych” to kolejna książka autorki, która zasługuje na uznanie. Tak jak w ubiegłym roku „Wiosna zaginionych” była moim numerem jeden, tak i w tym „Lato utraconych” zasłużenie ląduje na pudle Najlepszych Interesujących Książek.

Nie tylko warstwa kryminalna, lecz również osobiste problemy Krystyny Lesińskiej są mocnym punktem fabuły. Jej klimat oraz zagadkowość, sprawiają, że lektura tej książki porywa nas, zapierając dech z każdym poznawanym wątkiem. Po przeczytaniu dwóch książek z Krystyną Lesińską w roli głównej bez chwili wątpienia mogę przypuszczać, że trzecia część z jej udziałem będzie również ekscytującą ucztą czytelniczą.

Anna Kańtoch wykreowała ciekawą postać, tworząc kryminalną intrygę o której nie można zapomnieć. Ta historia z maksymalną siła wbija się w naszą psychikę. „Lato utraconych” zdecydowanie zasługuje na miano Najlepszych Interesujących Książek.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Marginesy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…