Recenzje

Historia Kleopatry – WIELKIEJ WŁADCZYNI

Ewa Kassala napisała kolejną fascynująca książkę. Dbając o każdy szczegół przedstawianej historii, doskonale wprowadza nas do świata odległego, który staje się bliższy naszemu sercu. Świata, który na kartach tej powieści jest na wyciągnięcie ręki. A ja z ręką na sercu zapewniam Was, że „Żądze Kleopatry” to doskonała lektura nie tylko dla miłośników starożytnego świata, lecz również dla czytelników pragnących poznać silne osobowości, które miały ogromne znaczenie w historii.

Niezwykle cenię sobie twórczość Pani Ewy Kassali. Autorka ukazuje historie silnych i wpływowych kobiet starożytnego świata. „Boska Nefretete” oraz „Hatszepsut” to książki, w których pisarka odsłania przed nami świat kobiet, które odegrały ważną i kluczową rolę w historii.

Czytając kolejną pt. „Żądze Kleopatry” mogłem ponownie wkroczyć do tego świata, w którym władza, polityka oraz intrygi odgrywają ważną rolę. W tym świecie doskonale odnalazła się Kleopatra. A Pani Ewa Kassala doskonale nas do niego wprowadziła. Dzięki temu możemy poczuć tę magię, klimat starożytnego świata, który fascynuje i w pełni nas pochłania.

Wyjątkowy styl, w którym autorka ukazuje nam tę historię, sprawia, że odrywamy się od codzienności, by wyruszyć w tę niezwykłą podróż. „Żądze Kleopatry” odsłaniają wiele faktów z życia genialnej kobiety. Możemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy słusznie nazywana była kurtyzaną starożytności? Możemy również dowiedzieć się w jaki sposób zdobyła miłość Marka Antoniusza i Juliusza Cezara.

Kleopatra to bez wątpienia silna osobowość, która była doskonale przygotowana do sprawowania władzy w Egipcie. Jej wykształcenie oraz „polityczny spryt” pozwoliły zdobyć i utrzymać władzę.

Pani Ewa na kartach tej książki odkrywa przed nami tajemniczość Kleopatry – jej atrakcyjność. Korzystając ze swoich atrybutów kobiecości potrafiła zdobyć serca Marka Antoniusza i Juliusza Cezara, by móc zapewnić panowanie swoim potomkom.

Autorka napisała kolejną fascynująca książkę. Dbając o każdy szczegół przedstawianej historii, doskonale wprowadza nas do świata odległego, który staje się bliższy naszemu sercu. Świata, który na kartach tej powieści jest na wyciągnięcie ręki. A ja z ręką na sercu zapewniam Was, że „Żądze Kleopatry” to doskonała lektura nie tylko dla miłośników starożytnego świata, lecz również dla czytelników pragnących poznać silne osobowości, które miały ogromne znaczenie w historii.

Na kartach tej książki czuć pisarskie serce Pani Ewy Kassali. Dzięki temu, każdy kto sięgnie po książki autorki w pełni się w nich zakocha. Autorka zadbała o to, aby klimat i atmosfera starożytnego świata zapanowała w naszych sercach. Za co z całego serca dziękuję. Jeśli jesteście żadni poznać życie władczyni starożytnego Egiptu, to „Żądze Kleopatry” jest książką, którą zdecydowanie Wam polecam.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…