Recenzje

Bezwzględna Faith McMann

Nie ukrywam, że „Obsesja matki” jak i cała seria to mocne thrillery, które na zawsze zapadają w pamięć. T.R. Ragan miała ciekawy pomysł i wykonała go perfekcyjnie. Wartka akcja, to mocny punkt tej historii. Ważne jest również tutaj przesłanie. Zakończenie tej serii wbija w fotel sprawiając jednocześnie, że nasze emocje zostaną poddane wielkiej próbie.

T.R. Ragan stworzyła postać bezwzględnej Faith McMann. I nie ma się co dziwić, gdyż wielu z nas wykazałoby się podobnymi cechami. W obliczu podobnych wydarzeń bylibyśmy bezlitośny wobec swoich oprawców.

Faith wiodła kiedyś życie szczęśliwej matki, żony i nauczycielki. Do dnia, gdy handlarze żywym towarem zamordowali jej męża i porwali dzieci. Sytuacja ta diametralnie zmieniła priorytety w życiu kobiety. Z szczęśliwej stała się bezwzględną w walce o życie swoich dzieci. W walce, w której jedyną zasadą jest brak zasad. Zemsta jest jej głównym celem. Faith bez wątpienia jest bohaterką silną, która nie spocznie dopóki nie osiągnie swojego celu.

Jeśli kochacie thrillery zszyte mocną dawką adrenaliny, to „Obsesja matki” jest książką, którą zdecydowanie mogę Wam polecić. Najlepiej jednak rozpocząć poznawanie tej historii od początku. Dlatego warto sięgnąć po wcześniejsze części „Gniew matki” i „Śmiertelna rozpacz”.

Nie ukrywam, że „Obsesja matki” jak i cała seria to mocne thrillery, które na zawsze zapadają w pamięć. T.R. Ragan miała ciekawy pomysł i wykonała go perfekcyjnie. Wartka akcja, to mocny punkt tej historii. Ważne jest również tutaj przesłanie. Zakończenie tej serii wbija w fotel sprawiając jednocześnie, że nasze emocje zostaną poddane wielkiej próbie. Nie zabranie również wątku poruszającego tak mocno, że łzy same będą napływały do oczu. Jednym słowem „Obsesja matki” ścina z nóg.

Zakończenie tej serii jest odpowiedzią na pytania, które powstawały w naszej głowie w trakcie czytania wcześniejszych części tego cyklu. A cały cykl zasługuje na uznanie. Za pomysł i jego wykonanie. To historia wstrząsająca i poruszająca. To thriller, który warto umieścić na półce Najlepszych Interesujących Książek. Książek, do których warto powrócić po latach, by przeczytać je ponownie i spojrzeć na nie z innej perspektywy.

T.R. Ragan dzięki tym książkom trafiła na moją listę ulubionych autorek. Jestem pod wrażeniem tego, że udało jej się w trzech częściach zarysować historię wywołującą wiele emocji. Emocji, które jeszcze długo buzować będą w Waszych sercach i umysłach. Dlatego jeśli chcecie zaaplikować sobie emocjonujący rollercoaster to koniecznie sięgnijcie po książki z serii Fait McMann.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…