Recenzje

„Gdzie diabeł mówi dobranoc”, nie da Wam zasnąć!

Wydawnictwo Initium z należytą starannością dba o miłośników Najlepszych Interesujących Książek. Doskonałym dowodem na moje słowa jest fenomenalna książka Kariny Bonowicz. Pierwsza część z cyklu „Gdzie diabeł mówi dobranoc” zatytułowana „Księżyc jest pierwszym umarłym”, to fascynująca powieść, która nie pozwoli Wam szybko zasnąć. Nie zmrużycie oczu, bowiem będą one z zaciekawieniem skupiać się na treści zawartej na kartach książki. Karina Bonowicz genialnie uknuła fabułę, która sprawia, że pragniemy ją wchłonąć niczym ulubioną przekąskę. Tak samo jest z historią, którą poznajmy na ponad pięciuset stronach.

Autorka zaprasza nas do świata siedemnastoletniej Alicji, która po śmiertelnym wypadku rodziców przeprowadza się do Czarcisławia. Dziewczyna pod opieką ciotki na Podkarpaciu nie czuje się komfortowo. Nastolatka szybko orientuje się, że otaczający ją ludzie nie są tymi, za których się podają. W pewnym momencie uświadamia sobie, że jej obecność w nowym miejscu nie jest przypadkowa. Dziewczyna odkrywa, że zesłana została w to miejsce, by zrealizować pewne zadanie. Wedle legendy, wiele stuleci temu czwórka przyjaciół w obawie przed ich czarami została przez mieszkańców wygnana z rodzinnej wioski. Po tym jak każdy z nich rozszedł się w cztery różne części świata, okazało się, że i tak znaleźli się w tym samym miejscu. Połączyło ich magiczne miejsce zwane „czarcim kamieniem”, gdzie wywołali diabła. Wydarzenie to miało nieodwracalne skutki dla wielu pokoleń.

Czy jednak po latach uda się odwrócić los i wrócić do normalności? Czy Alicja zdoła odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Jak bardzo nowe realia zmienią jej mentalność? Co ciekawego czeka dziewczynę i jak bardzo zmieni to jej dotychczasowe życie? Przyznajcie sami, historia zapowiada się ciekawie. Proszę mi wierzyć intryga fabuły, powoduje, że nie odłożymy książki dopóki nie poznamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. A po odłożeniu książki w Waszych głowach kołatać będzie jedna zasadnicza myśl – kiedy pojawi się kolejna powieść Kariny Bonowicz, kiedy będziemy mieli przyjemność kontynuować niezwykłą przygodę? To co ujmuje w tej powieści, to nie tylko fabuła, lecz również lekkość stylu Kariny Bonowicz, który powoduje, że mkniemy przez książkę niczym na skrzydłach motyla – lekko zwiewnie i w mgnieniu oka.

Talent pisarki sprawił, że główna bohaterka zdaje się nie być tylko wymysłem fikcji literackiej, lecz jest bohaterką realną, a wszystko to, co poznajemy zdaje się być opisem prawdziwych wydarzeń. Autorka umiejętnie wprowadza opisy tak realne, że ciężko uwierzyć, że są tylko i wyłącznie obrazem wyobraźni. „Księżyc jest pierwszym umarłym” śmiało przypisać możemy do gatunku fantastyki czy też powieści przygodowej. Znajdziemy tu również nie tylko kilka kryminalnych wątków, lecz również miłośnicy słowiańskich wierzeń nie raz wracać będą do tej powieści, gdyż odnajdą w niej wiele interesujących smaczków. Zatem warto znaleźć chwilę wolnego czasu i sięgnąć po fantastyczną powieść sygnowaną nazwiskiem Kariny Bonowicz. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…