Recenzje

Dwie poruszające historie

Historia Matyldy i Natalii porusza do cna. Dotyka naszej wrażliwość z ogromną siłą. Historie te nie są łatwe. Są dramatyczne. Lecz warto je poznać, gdyż tak jak w tej powieści, tak samo w prawdziwym życiu podobne historie mają miejsce. Pani Katarzyno dziękuję za tę powieść. Za tę historię.

„Opowiedz mi swoją historię” to powieść, którą mocno wziąłem sobie do serca. Przeczytałem już kilka książek Katarzyny Janus. Ta najnowsza, to jak dla mnie najlepsza książka autorki. Jednak pragnę zaznaczyć, że nie oznacza to, że wcześniejsze nie skradły mojego serca. Owszem skradły, dając mi wiele poruszających chwil podczas lektury. Lecz ta ostatnia, jest moim numerem jeden w dorobku Pani Katarzyny.

„Opowiedz mi swoją historię” to tak naprawdę dwie poruszające historie. Poznajemy losy dwóch kobiet, których życiowe drogi zbiegają się za murami szpitala. Poznając je nie mogłem ukryć wzruszenia, gdyż emocje same rysowały ślad w mym sercu.

Katarzyna Janus zaprasza nas do poznania historii Matyldy Wiśniewskiej. Matylda na co dzień pracuje w szpitalu jako psycholog kliniczny. Jednak dwa dni wystarczyły, aby jej życie runęło w gruzach. Jednego dnia wiadomość o tym, że nie jest córką swojego ojca, była dla niej niczym uderzenie pioruna. Kolejny cios przyszedł dnia następnego, gdy odszedł od niej mąż, Cezary. Te dwa wydarzenia mocno zawirowały światem Matyldy.

Autorka ukazuje również historię Natalii Krzyżanowskiej, dla której życie zapisało okrutną historię. Jednak nic na to nie wskazywało, gdyż kobieta od dzieciństwa zakochana była w koledze z klasy. Co ważne Kajetan odwzajemniał jej miłość. Szczęście zdawało się nie mieć końca. Tuż przed maturą okazuje się, że zostaną rodzicami bliźniąt. Niestety owo szczęście miało swój kres – najokrutniejszy. Kajetan ginie w wypadku motocyklowym.

Nie mogłem pozbierać myśli wczytując się w tę historię. Nie ukrywam, że ta historia mocno mnie dotknęła, poruszyła tak bardzo, że zamarłem w myślach o tym, co w takiej sytuacji może czuć człowiek. Gdy ukochana osoba znika w jednej chwili… bez zapowiedzi, bez pożegnania, gdy okrutny los uderza w najmniej oczekiwanym momencie. Choć tak naprawdę nigdy nie ma właściwego momentu, na śmierć…

Historia Matyldy i Natalii porusza do cna. Dotyka naszej wrażliwość z ogromną siłą. Historie te nie są łatwe. Są dramatyczne. Lecz warto je poznać, gdyż tak jak w tej powieści, tak samo w prawdziwym życiu podobne historie mają miejsce.

Pani Katarzyno dziękuję za tę powieść. Za tę historię.

Książka „Opowiedz mi swoją historię” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antonina
Gość
Antonina
2 miesięcy temu

Z przyjemnoscia czyta sie komentarz napisany przez mezczyzne na temat kobiecej literatury! Czlowiek zyczy sobie wiecej takich empatycznych Panow 🤗

jeszcze chwilka…