Recenzje

Dlaczego zniknęłaś?!

Język oraz styl Jessie Burton działał na mnie jak magnes, który sprawiał, że z każdą stroną scalałem się z losami bohaterek. „Wyzwanie” to niezwykle ciekawe ukazanie relacji międzyludzkich, w doświadczeniach miłosnych oraz poczuciu straty.

„Wyznanie” to pierwsza książka Jessie Burton po którą miałem przyjemność sięgnąć. I przyznam, że jestem poruszony poznaną historią. Książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego opisuje losy trzech kobiet, których życiowe drogi splatają się ze sobą.

Wiele emocji targało mną podczas zagłębiania się w tej lekturze. Nie sposób było się od niej oderwać. Język oraz styl Jessie Burton działał na mnie jak magnes, który sprawiał, że z każdą stroną scalałem się z losami bohaterek. „Wyzwanie” to niezwykle ciekawe ukazanie relacji międzyludzkich, w doświadczeniach miłosnych oraz poczuciu straty. Przekaz płynący z poznawanej historii, był dla mnie bardzo poruszający i osobisty. Do głębi poruszył moją wrażliwość. To książka, której nie można odłożyć bez jakiejkolwiek refleksji. To powieść, która nie pokryje się kurzem zapomnienia, ponieważ historia w niej zawarta pozostawi trwały i mocny ślad w naszej pamięci.

Akcja książki rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych. Wszystko ma swój początek w latach osiemdziesiątych XX wieku. Zimą 1980 roku w londyńskim parku Hampstead Heath, Elise Morceau poznaje pisarkę Constance Holden. Po pewnym czasie Elise zakochuje się w autorce, której twórczość doceniona została przez Hollywood. Jej książka ma być zekranizowana. Jessie Burton zaprasza nas również do poznania losów Rose Simmons, która trzydzieści lat później poszukuje informacji na temat swojej matki. Kobieta zniknęła, gdy Rose miała roczek. Jej znikniecie łączy się z losami Constance Holden. Rose postanawia podjąć pracę u pisarki, która dyktuje jej swoją ostatnią książkę.

Czy na jej kartach zapisana zostanie historia matki? Czy nowa powieść, będzie kluczem, do poznania tajemnicy jej zniknięcia? Pewne jest to, że najnowsza książka Jessie Burton otwiera naszą wrażliwość na macierzyństwo, miłość nie znoszącą granic, miłość trudną, uświadamiając nam, że każdy z nas musi podejmować decyzje, mające ogromny wpływ na nasze losy. Autorka porwała mnie wykreowaną historią, robiąc to w fenomenalny sposób w mistrzowskim stylu.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…