Recenzje

Cudowna magia świąt.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta. A dzięki Magdalenie Majcher aromat tych cudownych dni czuć jeszcze bardziej. Lektura najnowszej powieści „Cud grudniowej nocy” przybliża nam świąteczny klimat. A to wszystko za sprawą ciekawej historii ukazującej losy dwóch pokoleń, pięciu kobiet, dla których ta jedna wyjątkowa noc może odmienić dotychczasowe życie. Za sprawą tej powieści moc tej szczególnej nocy rozpościera w naszych sercach wyjątkowe chwile. Konstrukcja książki przypomina kalendarz adwentowy. Każdy dzień począwszy od pierwszego grudnia jest dla czytelnika dawką emocjonujących przeżyć. Każda z kobiet to inne charaktery, różne temperamenty, w których możemy odnaleźć cząstkę siebie. Dotychczasowa twórczość Magdaleny Majcher spowodowała, że Autorka zaskarbiła sobie tysiące czytelniczych serc, ujmując tworzonymi historiami. Tak jak czytelnicy amerykańscy mogą być dumni z twórczości Danielle Steel, tak my możemy chwalić się dorobkiem Magdaleny Majcher.

Autorka tworzy wyjątkową historię, pełną życiowych mądrości, które dla każdego z nas mogą być studnią inspiracji w podejmowanych przez nas działaniach. W losach Magdaleny, Teresy, Kamili, Kingi i Marty odnajdujemy nie tylko poruszające historie kobiet, które borykają się ze swoimi problemami. Możemy również znaleźć życiowe drogowskazy, które mogą być dla nas ważną nauką oraz wsparciem w podejmowanych decyzjach. Dzięki tej książce Pani Magdalena udowadnia, iż Jej twórczość jest swojego rodzaju psychologią ludzkich losów pełnych krętych dróg. „Cud grudniowej nocy” przepełniona jest wieloma trudnymi historiami, którymi doświadczone zostały bohaterki powieści. Smutek, żal tak samo jak radość jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dzięki tej książce mamy możliwość oswoić się z negatywnymi odczuciami, emocjami. Możemy je zidentyfikować, nazwać. Podczas lektury tej powieści poznajemy pięć spokrewnionych kobiet, a tym samym pięć różnych podejść do magii świąt. Magdalena ze względu na bolesne doświadczenie sprzed kilku lat, które miało miejsce w okresie świątecznym, nie napawa pozytywnymi emocjami w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę. Teresa pragnie choć na chwilę przestać martwić się o innych, by móc w pełni skupić się na sobie. Kamila podejmuje próbę odnalezienia siebie w nowej życiowej roli przyszłej matki i partnerki. Natomiast Kinga to kobieta, która prowadzi życie na pozór idealne, lecz tak naprawdę wiele aspektów jej życia pozostawia wiele do życzenia. Natomiast Maria pragnie tylko jednego, by w ten szczególny dzień „zgromadzić znów całą rodzinę przy wigilijnym stole”.

Warto sięgnąć po tę powieść, by móc napawać się urokami tych chwil. Słowa uznania należą się nie tylko Autorce powieści, lecz również Katarzynie Borkowskiej, która odpowiedzialna jest za projekt graficzny okładki. Przyznajcie sami, że okładka tej książki niesie ze sobą magię świąt. Zapewniam, iż tak samo jest w przypadku poznawania treści fabuły ukrytej na stronach tej powieści. ”Cud grudniowej nocy” to bez wątpienia wzruszająca powieść, poruszająca bolesne tematy. Lektura tej książki może być dla każdego z nas balsamem na trudne życiowe doświadczenia, a w okresie świątecznym daje nam możliwość otulenia swoich doświadczeń w aurze magicznej grudniowej nocy. Magdalena Majcher stworzyła postacie bardzo wyraziste, realne, które są niejako obrazem nas samych, naszych życiowych postaw. Pięć różnych kobiet, lecz każdy w nas odnajdzie w jednej z nich cząstkę siebie, część swego serca oraz podejścia do życia. „Cud grudniowej nocy” to powieść którą polecam czytelnikom szukającym odskoczni, którzy pragną poczuć magię świąt. A powieść obyczajowa Magdaleny Majcher jest ku temu najlepszą okazją. Idealna lektura na świąteczne dni, choć również warto wracać do niej tak od święta, gdyż cud zdarzyć może się każdego dnia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…