Recenzje

Co przyniesie Czarna Chmura?

„Czarna chmura” to powieść, która mocno czerpie z definicji gatunku. To science fiction w najlepszym wydaniu. Fred Hoyle z dbałością o każdy szczegół wrzuca nas w ten wyjątkowy świat nauki, tworząc obrazy, które już na zawsze pozostają w naszej wyobraźni. Sięgając po tę książkę, przenosicie się do świata, w którym Wasza czytelnicza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach.

Myślę, że niejednokrotnie czytaliście książki której głównym tematem jest nadciągający kataklizm, zagrażający naszej cywilizacji. Lecz proszę mi wierzyć, że dawno nie mieliście przyjemności sięgnąć po książkę, która tak realnie oddaje grozę zbliżającej się katastrofy. Fred Hoyle w swej powieści „Czarna Chmura” uczynił to w mistrzowskim stylu, serwując nam doskonałą lekturę spod znaku science fiction najwyższych lotów. Jeśli jesteście fanami tego gatunku, to nie może zabraknąć tej książki w Waszej domowej biblioteczce. Dodam więcej, powinna znaleźć się ona w zaszczytnym miejscu na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Książka „Czarna Chmura” ukazała się w serii „Wehikuł czasu”. A Wy drodzy czytelnicy, sięgając po tę książkę, znajdziecie się w magicznym urządzeniu, które zabierze Was w podróż w czasie. Podróż, której nie zapomnicie, do której często powracać będziecie we wspomnieniach. A za każdym razem zerkając na „Czarną Chmurę” przypominać będziecie sobie tę wyjątkową ucztę, którą zaserwował Wam Fred Hoyle.

Pewnego dnia grupa brytyjskich i amerykańskich astronomów dokonuje przerażającego odkrycia, które stawia naukowców na równe nogi. Otóż do Układu Słonecznego zmierza ogromna chmura międzygwiazdowa, która tworzy „dysk o całkiem wysokiej inklinacji względem ekliptyki”. Brzmi interesująco? Oczywiście, że tak, dlatego też warto skłonić się ku lekturze tej książki.

Nasze czytelnicze emocje sięgają zenitu, gdy dowiadujemy się, że wszelkie obliczenia jasno wskazują, że materia przejdzie między Ziemią a Słońcem, co może doprowadzić do niewyobrażalnych, katastroficznych zmian na naszej planecie. Doprowadzić ma to do zasłonięcia Słońca, co przyczyni się do nieodwracalnych zmian klimatu. Czy istnieje sposób, aby zmienić kierunek Czarnej Chmury? Aby odwrócić jej bieg? Dlatego też brytyjski rząd dąży do stworzenia specjalnej grupy naukowców, którzy w Nortonstowe pod okiem astronoma Christophera Kingsleya, pracować będą nad zebraniem informacji na temat obiektu zagrażającemu naszej cywilizacji.

„Czarna chmura” to powieść, która mocno czerpie z definicji gatunku. To science fiction w najlepszym wydaniu. Fred Hoyle z dbałością o każdy szczegół wrzuca nas w ten wyjątkowy świat nauki, tworząc obrazy, które już na zawsze pozostają w naszej wyobraźni. Sięgając po tę książkę, przenosicie się do świata, w którym Wasza czytelnicza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Styl, język oraz bohaterowie czynią tę historię wyjątkową. Bez wątpienia ta historia to doskonały materiał na filmową adaptację. Chętnie zobaczyłbym ją na dużym ekranie, aby przez swój pryzmat wyobraźni stworzonej przez autora spojrzeć na obraz tej historii oczami filmowych twórców.  

Książka „Czarna Chmura” ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…