Recenzje

Charakter MROZA w pełnym wymiarze

Nie da się ukryć, że autor w „Operacji MIR” pokazał swój twórczy charakter w pełnym wymiarze, w każdy calu wbijając na karty tej książki swój znak rozpoznawczy. Dzięki tej książce świat, w którym byliście przed rozpoczęciem lektury zmienia się nie do poznania. A gdy już poznacie całą historię zawartą na kartach tej książki, powrót do świata realnego naszpikowany będzie wieloma pytaniami.

To, że Remigiusz Mróz jest najbardziej rozchwytywanym pisarzem współczesnej literatury w naszym kraju wie każdy. To, że autor potrafi zakręcić fabułą, wie ten, kto choć raz sięgnął po książkę z jego nazwiskiem. Każdy zatem wie, że nazwisko MRÓZ na okładce książki jest gwarancją nieoczekiwanych zwrotów akcji, która zarazem zgotuje jak i zmrozi Wasze czytelnicze emocje. To dwa jakże skrajne doznania, które płyną z lektury najnowszej książki najpopularniejszego pisarza naszych czasów.

„Operacja MIR”, bo o tej książce mowa, to druga część cyklu „Projekt Riese”. Pierwsza tytułowa część, spotkała się z moim niegasnącym zachwytem. I proszę mi wierzyć druga odsłona również, rozpaliła moje emocje do czerwoności. Zawrotna akcja, która często ulega przemianom (co jest znakiem rozpoznawczym Remigiusza Mroza), intrygująca fabuła, która wbija się w naszą psychikę oraz zagadka, która nie pozwala nam oderwać się od lektury, to jedne z wielu mocnych punktów tej książki. Książki, która wyrywa się wszelkim normom, a czytelnicze doznania, które płyną z jej lektury, są jak granat, który rozsadza nasze emocje na jak najmniejsze kawałki. Dlatego też z nieskrywaną i największą dozą ekscytacji zachęcam Was do sięgnięcia po najnowszą książkę Remigiusza Mroza.

Nie da się ukryć, że autor w „Operacji MIR” pokazał swój twórczy charakter w pełnym wymiarze, w każdy calu wbijając na karty tej książki swój znak rozpoznawczy. Dzięki tej książce świat, w którym byliście przed rozpoczęciem lektury zmienia się nie do poznania. A gdy już poznacie całą historię zawartą na kartach tej książki, powrót do świata realnego naszpikowany będzie wieloma pytaniami – co tu się wydarzyło? Jak do tego doszło? Oraz tym najważniejszym – kiedy doczekamy się kontynuacji? Bo ja przyznam szczerze, że czekam na część trzecią.

To, czego doświadczył Parker, budząc się w nieznanym mu dotychczas świecie przechodzi wszelkie ludzkie wyobrażenia. Taką historię mógł wyobrazić sobie tylko Remigiusz Mróz. I bardzo dobrze, że się z nami nią podzielił, spisując ją na karty i co ważne nie chowając pod klucz w domowej szufladzie, lecz wydając na świat swe kolejne dzieło. Jeśli jesteście gotowi na emocje, jakie towarzyszyły Rejewskiemu, Zygalskiemu i Różyckiemu podczas łamania kodu „Enigmy” to koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Remigiusza Mroza. Zdecydowanie polecam!!!

Książka „Operacja MIR” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…