Recenzje

Aktoreczka z 5th Avenue

Jeśli znacie twórczość autorki to możecie być pewni, że „Aktoreczka” jest kolejnym diamentem w jej dorobku. Dzięki Pani Barbarze polskie powieści historyczne zyskują bardzo wiele, a każdy czytelnik, który w swej domowej biblioteczce posiada książki autorki, wykazuje się doskonałym czytelniczym gustem.

Barbara Wysoczańska już na stałe zapisała się w moim czytelniczym sercu. Dodam więcej, swą twórczością ma w nim wyjątkowe miejsce. Bo jak nie zakochać się w historiach, które poruszają najczulsze struny naszych emocji. Autorka z subtelnością przekazu trafia do mojego serca, pozostawiając w mej pamięci losy bohaterów jej powieści. Nie inaczej było podczas (i po lekturze) najnowszej książki pt. „Aktoreczka”.

Autorka zaprasza nas do roku 1950. W Nowym Jorku przy 5th Avenue mieszka Lauren Evans, światowej sławy aktorka. Jej życie w blasku fleszy, bogactwie, splendorze dla wielu może być ideałem. Lecz wielu nie ma świadomości, w jakiej samotności żyje gwiazda szklanego ekranu. Evans żyje również w strachu przed zdemaskowaniem jej historii. Jej sekretu, tajemnicy z przeszłości, która może położyć się cieniem na osiągnięcia w świecie filmu.

Poznajemy również emigranta Konrada Rogowskiego, fotografa, który przybył do Nowego Jorku z Warszawy. Mężczyzna dąży do opublikowania zdjęć ukazujących zbrodnie wojenne w Warszawie. Jest gotowy poświęcić wiele, aby dotrzeć do nazistowskiego zbrodniarza, Rudolfa Schultego. Aby do niego dotrzeć musi porozmawiać z Lauren Evans.

Czy aktorka będzie mogła pomóc fotografowi? Czy sama nie zdemaskuje swojej przeszłości? Jak zakończy się znajomość Lauren i Konrada? Jak wiele zmieni się w życiu gwiazdy Hollywood? Czy pomoże Konradowi dotrzeć do nazistowskiego zbrodniarza? Czy może jednak w obawie o swój los będzie dążyła do zaniechania planów fotografa?

Barbara Wysoczańska w swej najnowszej powieści doskonale oddała ducha filmowego świata. Ale i nie tylko, ponieważ historia Lauren i Konrada mocno trafia do naszych czytelniczych serc. Jeśli znacie twórczość autorki to możecie być pewni, że „Aktoreczka” jest kolejnym diamentem w jej dorobku. Dzięki Pani Barbarze polskie powieści historyczne zyskują bardzo wiele, a każdy czytelnik, który w swej domowej biblioteczce posiada książki autorki, wykazuje się doskonałym czytelniczym gustem. Zatem jeśli jesteście miłośnikami powieści historycznych, a Wasze czytelnicze serce spragnione jest porywów serca, to koniecznie sięgnijcie po „Aktoreczkę” najnowszą powieść Barbary Wysoczańskiej.

Nie ukrywam, że znając twórczość autorki, miałem wielkie oczekiwania wobec jej najnowszej powieści. I wiecie co, nie zawiodłem się. Pisarka ponownie ukazała swój pisarski kunszt, w tworzeniu porywających i intrygujących historii. Zdecydowanie polecam i zalecam umieszczenie tej książki na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Powieść „Aktoreczka” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…