To, co najważniejsze, to nie tylko miłosna historia, lecz przesłanie płynące z najnowszej powieści Agnieszki Jeż. Przesłanie o roli kobiet w społeczeństwie oraz sile w pokonywaniu życiowych trudności, a także realizowaniu siebie – swoich pasji, marzeń. To bardzo głęboka i ważna historia, którą warto wziąć sobie do serca.
Agnieszka Jeż jest pisarką, po której książki sięgam bardzo chętnie. Wyjątkowy styl, język, wciągająca historia, to elementy sprawiające, że twórczość autorki jest bliska mojemu sercu, mojej czytelniczej wrażliwości. Najnowsza powieść Pani Agnieszki to niezapomniana podróż do Zakopanego lat trzydziestych. Klimat tamtych lat zagościł w moim sercu i umyśle. Za co autorce serdecznie dziękuję.
„Miłość w Zakopanem” to historia Jadwigi Walkiewicz, dla której życie zgotowało wiele niespodzianek. Porzucona przez męża, postanawia rozpocząć nowe życie. Dlatego też wyjeżdża z Warszawy w poszukiwaniu szczęścia w Zakopanem. Bankructwo jej męża wprowadziło wiele zmian w życiu Jadwigi. Czy teraz wyjeżdżając w góry, los ubogaci jej życiową drogę? Czy znajdzie szczęście? Czy odnajdzie miłość i zapomni o swoim mężu? Najważniejsze jednak jest to, czy poradzi sobie w nowej rzeczywistości?
Nie da się ukryć, że Jadwiga jest postacią wyrazistą, silną, wiedzącą czego chce od życia i niebojąca się zawalczyć o swoje szczęście. Pozostawiona przez swojego męża, nie poddała się, lecz wzięła sprawy w swoje ręce, dbając o przyszłość swoją i swoich dzieci. Zwłaszcza że w latach trzydziestych ubiegłego stulecia społeczna sytuacja kobiet sprowadzała się do roli żon i matek.
Jadwiga wyjeżdżając do Zakopanego, postanawia otworzyć na Krupówkach gabinet, w którym wykonywać będzie lecznice masaże. Jak się okazuje nie tylko zawodowe pasje pozwolą Jadwidze czerpać radość z życia. Również w miłości zawita pomyślność. Przystojny góral oraz charyzmatyczny dziennikarz zapewnią tej historii miłosnego kolorytu. Zatem możecie być pewni, że w życiu Jadwigi Walkiewicz będzie się wiele działo.
Zofia Nałkowska, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Kornel Makuszyński również zawitają na kartach powieści „Miłość w Zakopanem”. Dzięki temu poczujemy wyjątkowego ducha Zakopanego lat trzydziestych. Pięknem tej powieści są także krajobrazy pojawiające się w naszej wyobraźni, gdy tylko będziemy przechadzać się Krupówkami, aby chłonąc magiczną atmosferę Tatr.
To, co najważniejsze, to nie tylko miłosna historia, lecz przesłanie płynące z najnowszej powieści Agnieszki Jeż. Przesłanie o roli kobiet w społeczeństwie oraz sile w pokonywaniu życiowych trudności, a także realizowaniu siebie – swoich pasji, marzeń. To bardzo głęboka i ważna historia, którą warto wziąć sobie do serca. Dlatego też zdecydowanie polecam Wam lekturę najnowszej książki Pani Agnieszki.
Powieść „Miłość w Zakopanem” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia
