Recenzje

Zemsta jest słodka

Jedni rodzą się geniuszami matematycznymi. Inni zaś z talentem pisarskim. Bez wątpienia do tej drugiej grupy należy Adrian Bednarek, który w swych książkach wprowadza nas w wyjątkowy klimat. Zapewne do tej pierwszej również należy, gdyż zawsze może liczyć… na uznanie swych czytelników. Autor za każdym razem buduje mroczny klimat, który pochłania maksymalnie. Tak samo jest w przypadku Jego najnowszego thrillera psychologicznego pod tytułem „Córeczki”. Ta licząca ponad sześćset stron książka intryguje fabułą i porusza stworzonymi kreacjami bohaterów. Podczas czytania towarzyszy nam istna karuzela emocji. Opis traumatycznych doświadczeń, pozostawia trwały ślad w psychice. Nie sposób wyobrazić sobie, co czuć musi ofiara, poddana takim torturom nie tyle co cielesnym, co psychicznym. Nikt z nas nigdy, choć na ułamek sekundy nie chciałby stanąć przed takim dylematem, jak matki „Córeczek”. Tajemniczy klimat jaki Adrian Bednarek zarysował, tworzy w naszych umysłach niepowtarzalną aurę.

Poznajemy historię Ewy, niedoszłej policjantki, która prowadzi butik w centrum Częstochowy oraz Polii, nauczycielki tańca pole dance. Osobowości bohaterek, to dwie skrajności, różnica wieku, czy podejścia do życia ukazuje nam kobiety odmienne od siebie. Obie kobiety łączy wspólna historia, związana z mordercą okrzykniętym mianem Stracha na wróble, który w dzieciństwie wyrządził im krzywdę pozostawiającą trwały ślad. Gdy po latach Ewa trafia na jego trop, postanawiają razem połączyć swoje siły w próbach odnalezienia mordercy. Bezwzględne w swych działaniach dążą do wymierzenia sprawiedliwości. Czy zdołają rozwikłać zagadkę, która od ponad dwudziestu lat nie została rozwiązana? Do jakich czynów są zdolne, by pomścić mordercę, który zesłał zło na ich rodziny?

Z każdą stroną akcja nabiera tempa, tak by w newralgicznym punkcie historii rozsadzić nasze emocje na drobne kawałki. A gdy wszystko połączymy w jedną całość, otrzymujemy obraz wstrząsającej historii, którą stworzyć mógł tylko pisarz posiadający niebywały talent w swym twórczym umyśle. Drżenie rąk i ciarki na całym ciele towarzyszyć będą Wam wraz z każdym krokiem Ewy i Polii w dochodzeniu do wymierzenia sprawiedliwości. Chęć zemsty, która przepełnia kobiety, jest tak ogromna, że nie zawahają się sięgnąć po najcięższy kaliber. Autor fenomenalnie wniknął w psychikę człowieka owładniętego chęcią zemsty. Rozłożył na czynniki pierwsze wszelkie elementy, które posuwają nas do czynów dążących do zadośćuczynienia złu, którego doświadczyliśmy. Adrian Bednarek umiejętnie dawkuje emocje, które stopniowo narastają w naszych umysłach. Warto sięgnąć po tę książkę, by poznać nowe oblicze Autora, który dotychczas znany był z mroczniejszych klimatów. „Córeczki” to powieść utrzymana w tonacji thrillera psychologicznego, który stoi w czołówce książek tego gatunku. Adrian Bednarek rośnie w siłę, udowadniając swoim czytelnikom, że również w tym gatunku ma ogromne pole do popisu, a jego potencjał to dobry prognostyk na przyszłość. Zatem Panie Adrianie proszę tworzyć kolejne dzieła. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res https://novaeres.pl/

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…