Człowiek renesansu, człowiek orkiestra.

Michał Fajbusiewicz legenda telewizji w wywiadzie-rzece, którego udzielił Magdzie Omilianowicz ukazuje kulisy swej pracy. Dzięki tej książce możemy z bliska spojrzeć na karierę prowadzącego jakże popularny program kryminalny „997”. Michał Fajbusiewicz w rozmowie pokazuje nam, że ma również oblicze nie kryminalne. Zanim został twarzą sztandarowego programu TVP 2 pracował w jedenastu zawodach. Jednak najbardziej znany jest jako prowadzący wspomniany już magazyn, którego zrealizował ponad siedemset odcinków. Dzięki opowieściom Pana Michała mamy możliwość poznać kulisy realizowania „997”. Jeśli chcecie dowiedzieć się kim tak naprawdę jest Michał Fajbusiewicz przez przyjaciół nazywany Fajbusem, to sięgnijcie po tę publikację.

Rozmówca Magdy Omilianowicz bez owijania w bawełnę opowiada o swoich życiowych doświadczeniach, o plusach i minusach wynikających z bycia sławnym, a także o kulisach dziennikarskiej pracy. Dowiemy się również dlaczego właśnie tematyka kryminalna najbardziej przykuła jego dziennikarską uwagę. Przeczytamy także na jakie ryzyko niejednokrotnie narażał się podczas realizacji programów. Twórca kultowego programu przyznaje, że dzięki magazynowi udało się rozwikłać wiele kryminalnych zagadek,  a nawet dwukrotnie wystąpili w nim mordercy. Dzięki tej książce możemy również poznać nową twarz Pana Michała. Dotychczas kojarzył nam się tylko i wyłącznie z kultowym programem. Dzięki rozmowie z Panią Magdą ukazuje nam również swój prywatny wizerunek.

Dodatkowym walorem tej publikacji są liczne fotografie, które nie tylko ilustrują prace przy realizacji magazynu, lecz również ukazują Michała Fajbusiewicza z bardziej prywatnej strony. Wiele ważnych informacji możemy uzyskać o drodze kariery Pana Michała, która wiodła krętymi ścieżkami i nie raz niczym na sinusoidzie ulegała nieoczekiwanym zmianom. Książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kompania Mediowa to niezwykle bogata publikacja, która miłośnikom popularnego programu kryminalnego dostarcza wiele cennych informacji na temat ikony „997”. Znajdziemy tu wiele anegdot, a także smaczków z planu oraz życia Pana Michała, który dzieli się z nami swoimi historiami o zagadkowych zbrodniach sprzed lat. Dzięki audycji złapano ponad trzystu przestępców, a siedemset odcinków wykreowało w widzach większa świadomość na zagrożenia ze strony przestępców. Słowa uznania należą się Pani Magdzie Omilianowicz, która umiejętnie poprowadziła rozmowę z Panem Michałem, dzięki czemu nie była ona jałowa, a wręcz przeciwnie dała nam czytelnikom, widzom oraz miłośnikom Fajbusiewicza pełny obraz ikony „997”. Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kompania Mediowa.

Dodaj komentarz