Recenzje

BEZSENSOWIE ma sens

To, co przykuło moją czytelniczą uwagę, to umiejętne żonglowanie wyrazem, układaniem go w niezwykle „rymowanym stylu”. Tej i nie tylko tej umiejętności Kingi Kuklińskiej dałem porwać się podczas czytania wierszy. Wierszy, które całościowo tworzą wyjątkowy tomik. Tworzą niesamowity obraz świata widzianego oczami autorki. Świata odbieranego sercem Pani Kingi, która wyraziła go na kartach swego tomiku wierszy.

Tomik wierszy „Bezsensowie” to bardzo ciekawe, mądre, odkrywcze spojrzenie Kingi Kuklińskiej na otaczający ją świat. Podczas czytania tych wierszy każdy z nas może nie tylko przyjrzeć się spojrzeniom autorki na życie, lecz również odnaleźć własne odbicie. Odbicie w nieraz humorystycznym wyrazie. I przyznam szczerze, że tytuł tego tomiku jest przewrotny, ponieważ w moim odczuciu BEZSENSOWIE ma sens. Jaki? Myślę, że każdy znajdzie inny. Inny od mojego. Inny od Autorki. I to właśnie jest piękne i wyjątkowe w literaturze, poezji, odbieraniu sztuki. To, co nas różni, to, co nas dzieli w przypadku wierszy Pani Kingi, jest elementem scalającym. A to, co nas scala to zamiłowanie do czytania, umiłowanie literatury, poezji, sztuki.

„Bezsensowie” to trzydzieści wyjątkowych wierszy, które są wyrazem wrażliwości Kingi Kuklińskiej. Odbioru świata przez autorkę, która tymi wierszami zaprasza nas do wewnętrznej dyskusji o własnej sensowności czy też bezsensowności wszystkiego, co nas otacza. Pani Kinga wykazała się ciekawym podejściem do kwestii przyziemnych, tematów, których nie zauważamy na co dzień. A dzięki lekturze tego tomiku, możemy zatrzymać się i z dystansem spojrzeć na to wszystko, co wokół.

To, co przykuło moją czytelniczą uwagę, to umiejętne żonglowanie wyrazem, układaniem go w niezwykle „rymowanym stylu”. Tej i nie tylko tej umiejętności Kingi Kuklińskiej dałem porwać się podczas czytania wierszy. Wierszy, które całościowo tworzą wyjątkowy tomik. Tworzą niesamowity obraz świata widzianego oczami autorki. Świata odbieranego sercem Pani Kingi, która wyraziła go na kartach swego tomiku wierszy. Czy traktuje on stricte o bezsensowności? To wszystko zależy od wrażliwości każdego czytelnika, który sięgnie po ten tomik.

Tomik „Bezsensowie” zawiera trzydzieści wierszy, które są wyrazem obserwacji i przemyśleń Kingi Kuklińskiej na temat bezsensowności życia. Lecz proszę mi wierzyć ogromny sens leży w przesłaniu zawartym w tym tomiku, dlatego warto po nie go sięgnąć. Można rzec, że lektura tych wierszy ma sens. Jeśli zapytacie mnie, który/które z tych wierszy najbardziej przypadł(y) mi do gustu, to nie odpowiem na to pytanie, gdyż każdy ma sens istnienia i przesłania wylewającego się z wrażliwości twórczej Kingi Kuklińskiej.

Tomik wierszy „Bezsensowie” dostępny jest tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…