Wydarzenia

Targi Książki Niezależnej i Artystycznej „Nisza” – Zapowiedź

Maciej Zarański – prezes Fundacji Klub Innowatora, autor książki „Powrót Sowy” zaprasza wszystkich selfpublisherów oraz miłośników dobrych i ambitnych książek na wyjątkowe spotkanie. Czyt-NIK ma niebywałą przyjemność współpatronować temu ważnemu wydarzeniu na kulturalnej mapie Wrocławia i towarzyszyć w promocji ambitnej literatury.

Targi Książki Niezależnej i Artystycznej „Nisza”, odbędą się w ostatni weekend czerwca 2018 roku na wrocławskim Nadodrzu w Drukarni typograficznej przy ul. Otwartej 12.
Nadodrze jest rewitalizowane na dzielnicę rzemieślniczo – artystyczną a sama Drukarnia działa bez przerwy od początku lat 80tych. Miejsce to 73m2 wyjątkowego klimatu. W części recepcyjnej, wystawione zostaną książki artystyczne i przykłady opraw introligatorskich. Od marca 2017 roku, Drukarnia jest częścią Fundacji Klub Innowatora.

Targi mają na celu wsparcie niezależnych twórców podczas których autorzy, którzy samodzielnie wydali swoje książki będą mieli szanse na zaprezentowanie ich szerszemu gronu odbiorców. Organizatorzy poszukują chętnych do sprzedaży swoich dzieł podczas Targów. Tematyka nie gra roli – jak mówi Maciej Zarański „jesteśmy zainteresowani wszystkim od kryminałów, fantastyki i komiksów, po tomiki poezji i książkę artystyczną”.

Nikt z Was nie musi wydawać ani złotówki za stanowisko! To jest to co odstrasza od targów i blokuje niezależnych autorów. Do każdej ceny książki doliczamy jedynie 10%. Wy jedynie przywozicie albo przysyłacie kurierem swoją pozycję, wcześniej wypełniając tę ankietę: https://goo.gl/forms/QE1y7EbR9I7mwjQi1. Jeżeli prześlecie więcej książek, to mogą one zostać w Drukarni, ponieważ chcę aby w tym miejscu była księgarnia z niezależnymi i artystycznymi książkami.

Na hali maszyn, zorganizowany zostanie „showroom”, czyli pojedyncze egzemplarze Waszych książek usytuowane będą w różnych miejscach Drukarni. Na ścianach przy książkach wisieć będą małe plakaciki z Waszym bio, opisem książki i kodem QR do recenzji albo Waszej strony.

Na tej samej hali organizujemy wystawę autorów, którzy odnieśli sukces wydając sami własne książki oraz tych, którzy długo nie byli „odkryci” przez wydawnictwo i również odnieśli sukces. Każda osoba, która kupi Wasza książkę, będzie mogła własnoręcznie, korzystając z zabytkowej prasy drukarskiej, odbić sobie własną zakładkę. Przygotowujemy jeszcze kilka ciekawych atrakcji.

Zapraszamy do osobistego uczestnictwa, podczas którego przewidujemy spotkania z czytelnikami i wywiady przeprowadzane przez blogerów. W razie braku możliwości pojawienia się na Targach, proponujemy wysłanie książek kurierem – sprzedażą zajmiemy się sami.

Planujemy również wprowadzenie książek niezależnych do stałej oferty Drukarni, więc niesprzedany nakład może pozostać w naszych rękach do dalszej dystrybucji. Zainteresowanych i chcących poznać więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu pod mailem nisza@klubinnowatora.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…