Recenzje

Wojenna zawierucha

Beata Agopsowicz bardzo ciekawie i sprawnie poprowadziła wszystkie wątki, sprawiając, że „Kresowa miłość” dotyka naszych najczulszych emocjonalnych strun. Powieść obyczajowo-historyczna napisaną przez Panią Beatę to doskonała lektura dla miłośników tego gatunku.

„Kresowa miłość” to książka, którą polecam miłośnikom powieści obyczajowo-historycznych. Beata Agopsowicz zarysowała piękną historię, która porusza nasze czytelnicze serca. Autorka uświadamia nam jak bardzo historia potrafi namieszać w ludzkich losach. Jak bardzo wojenna zawierucha może zniszczyć marzenia i pragnienia każdego człowieka. Dzięki tej książce możemy przekonać się również jak decyzje naszych przodków wpływają na nasze życie.

Poznawanie historii zapisanej na kartach „Kresowej miłości” rozpoczynamy w 1924 roku. Wówczas młoda Marysia Amirowicz musi opuścić ukochane Kuty. Przeprowadza się do Stanisławowa. Po kilku latach rozpoczyna studia we Lwowie. Poznaje studenta chemii. Między Antonim i Marysią rodzi się miłość. Niestety wojenna zawierucha burzy ich szczęście.

Losy Marysi nie są jedynymi, które poznajemy na kartach powieści. Historia przedstawiona jest z trzech perspektyw czasowych. Rok 1924, następnie 1982 oraz wydarzenia z 2013 roku składają się na pełen obraz historii stworzonej przez Beatę Agopsowicz.

Autorka bardzo ciekawie i sprawnie poprowadziła wszystkie wątki, sprawiając, że „Kresowa miłość” dotyka naszych najczulszych emocjonalnych strun. Powieść obyczajowo-historyczna napisaną przez Panią Beatę to doskonała lektura dla miłośników tego gatunku. To bez wątpienia wielowątkowa historia. I choć historia ta jest wynikiem kreatywności twórczej autorki, nie jest wykluczone, że podobne wydarzyły się w prawdziwym życiu. Burzliwe losy Marysi poruszyły moje czytelnicze serce. Dlatego też zdecydowanie polecam Wam lekturę tej książki.

Autorka zadbała nie tylko o każdy szczegół. Nie tylko poruszyła mnie niełatwą miłosną historią. Swym stylem i sposobem przelania jej na papier, sprawiła, że tak bardzo doceniam fakt, że moje życie nie jest dyktowane wojennym realiami, lecz żyję w czasach, w których mogę stanowić sam o sobie. Oby sytuacja ta nie uległa zmianie.

„Kresowa miłość” to bez wątpienia książka, w której zakocha się każdy miłośnik powieści obyczajowo-historycznych. Zdecydowanie polecam!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…