Recenzje

Warto mieć marzenia

Najnowsza powieść obyczajowa Bogny Ziembickiej ma swój wyjątkowy urok. Zapewne to ta wyjątkowa aura przedwojennej willi. Również relacje bohaterów tworzą szczególną moc tej historii. Dodatkowo każdy rozdział rozpoczyna się wierszem, co jeszcze bardziej stwarza wyjątkowy klimat podczas zagłębiania się w historii zapisanej na kartach „Trzeba marzyć”.

 „Trzeba marzyć” to drugi tom cyklu „Willa pod Jodłami”. Bogna Ziembicka kreśli historię Jagi. Kobieta zamieszkała w starej, przedwojennej willi. Urok tego miejsca pochłania nas wyjątkowym klimatem.

Autorka w losach bohaterki ukazuje nam ważną rolę zaufania między ludźmi. Zaufania jakże ważnego i potrzebnego każdemu z nas. A każdy kto sięgnie po najnowszą powieść autorki, uświadomi sobie, że marzenia nadają sens naszemu życiu. Każdy z nas je ma. Warto je spełniać. Warto dążyć do ich realizacji. Warto również poznać historię zapisaną na kartach powieści „Trzeba marzyć”.

Trzeba jednak zaznaczyć, że warto sięgnąć po pierwszą część, by móc płynnie uczestniczyć w poznawaniu losów Jagi. Ważnym punktem historii stworzonej przez autorkę jest również przeszłość agentki przedwojennego polskiego wywiadu.

Najnowsza powieść obyczajowa Bogny Ziembickiej ma swój wyjątkowy urok. Zapewne to ta wyjątkowa aura przedwojennej willi. Również relacje bohaterów tworzą szczególną moc tej historii. Dodatkowo każdy rozdział rozpoczyna się wierszem, co jeszcze bardziej stwarza wyjątkowy klimat podczas zagłębiania się w historii zapisanej na kartach „Trzeba marzyć”. Owe wiersze dają poczucie jakbyśmy czytali powieść obyczajową osadzoną w klimacie niemalże patetycznym. I nie mam tu na myśli cech „nadętości” lecz bardziej pewnej maniery skłaniającej mnie do określenia tej powieści mianem dostojności. Myślę, że każdy kto sięgnie po tę książkę doskonale zrozumie co mam na myśli.

A jeśli jeszcze wijecie się z myślami, czy sięgnąć po tę powieść, to dodam tylko, że „Trzeba marzyć” zabierze Was do świata jakże innego, odległego, który choć na chwilę pozwoli Wam zapomnieć o troskach życia codziennego. Warto sięgnąć po drugi tom cyklu „Willa pod Jodłami” by dowiedzieć się czy Jadze sprzyja szczęście w miłości? By sprawdzić co słychać u jej siostry Meli, koniecznie sięgnijcie po „Trzeba marzyć”.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona Nocoń
Gość
Iwona Nocoń
11 miesięcy temu

Jestem już po lekturze książki nie żałuję. Bardzo fajna powieść obyczajowa na jesienne wieczory.

jeszcze chwilka…