Recenzje

Walka o przetrwanie

Danielle Steel w powieści „Wyzwanie” w charakterystycznym dla siebie stylu kreśli porywającą historię. Tym samym przekazuje nam wiele cennych życiowych wartości. Autorka z lekkością pióra na swych kartach niesie przesłanie, które każdy z nas może wziąć do katalogu swoich wartości.

Od lat Danielle Steel jest uznaną autorką. Jej powieści biją rekordy popularności. Historie tworzone przez amerykańską pisarkę zdobywają serca czytelników. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej powieści pt. „Wyzwanie”. To historia o przyjaźni, o walce w trudnych warunkach, gdy zwykła przygoda staje się wyzwaniem – walką na śmierć i życie.

Danielle Steel zabiera nas do Fishtail w Montanie. A dokładnie do hrabstwa Stillwater. Na kartach najnowszej powieści poznajemy dwie rodziny – Anne i Pitta Pollocków oraz Billa i Pattie Brownów. Znają się od najmłodszych lat. Ich synowie Matt i Peter są najlepszymi przyjaciółmi.

Pewnego dnia do hrabstwa przyjeżdża Juliet Marshall. Kobieta odwiedza swojego ojca Toma. Wkrótce Peter i Mati oraz ich koledzy Tim i Noel poznają Juliet. Nastolatkowie postanawiają wybrać się na przejażdżkę konną. Niestety przygoda zmienia się w walkę o przetrwanie. Zostają uwięzieni na Granite Peak. Do akcji poszukiwawczej włączyły się wszystkie służby. Czy zdołają dotrzeć na czas, aby uratować nastolatków? Co takiego wydarzyło się w najniebezpieczniejszych górach Ameryki?

Nie ukrywam, że „Wyzwanie” to historia, która mocno zapada w pamięć. Losy bohaterów skupiają naszą uwagę. Przyjaźń wystawiona jest tutaj na największą próbę. Czy zwycięży? Czy bohaterowie wyjdą cało z tej walki? Warto się tego dowiedzieć. Dlatego też zachęcam Was do lektury tej książki.

Danielle Steel w charakterystycznym dla siebie stylu kreśli porywającą historię. Tym samym przekazuje nam wiele cennych życiowych wartości. Autorka z lekkością pióra na swych kartach niesie przesłanie, które każdy z nas może wziąć do katalogu swoich wartości.

Powieści autorki czyta się szybko i lekko. Poznając tę historię, odpływamy do świata, który choć na chwile pozwoli nam odpocząć, zrelaksować się i z dystansem spojrzeć na nasze problemy. A kto wie, historia zapisana na kartach powieści „Wyzwanie” może być dla wielu z nas drogowskazem. I tego Wam życzę, abyście w tej historii znaleźli coś dla siebie. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie. Zdecydowanie polecam!

Książka „Wyzwanie” ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…