Recenzje

W poszukiwaniu prawdy

Autor stworzył mocną historię, która zapada w naszą pamięć. Historię, która jest również nacechowana ogromną wrażliwością, emocjonalnością. To, co porusza, to jej przesłanie oraz dosadny sposób zakomunikowania go przez Witolda Wyrwę.

Powieść psychologiczna Witolda Wyrwy porusza emocje. Sprawia, że wręcz krzycząc one w naszym umyśle. Podczas poznawania historii Michała zadajemy sobie wiele pytań. Pytań, na które odpowiedzi poszukiwałem jeszcze długo po zakończeniu tej lektury.

„Między prawdą a grzechem” to książka dla czytelników wymagających, którzy w poznawanej historii poszukują nie tylko poruszających historii, lecz przesłania. Lektura tej książki to niezwykła podróż po ciemnych zakamarkach ludzkiej psychiki. Autor tworząc postać Michała dotyka ważnych problemów, które nie są obce wielu z nas. Patrząc na historię głównego bohatera, możemy przejrzeć się w niej.

Michał po rozstaniu z dziewczyną nie potrafi odnaleźć wewnętrznej równowagi. Żal i ból rozrywają jego serce. Sprawiają, że stał się zupełnie kimś innym. Jedynym „lekarstwem” na jego smutek był alkohol, który jeszcze bardziej rujnował jego życie. Zapijanie żalu nie było dobrym wyjściem, lecz kolejnym krokiem, który sprawiał, że znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Znalazł się w życiowym dołku. Ta historia uświadamia nam, że pojawiające się w naszym życiu problemy należy zwalczyć stając z nimi oko w oko. Zmierzając się z nimi sam na sam. Popadanie w alkohol nie jest sposobem na zwycięstwo, lecz drogą prowadzącą do utracenia. Lecz książka ta nie traktuje o problemie alkoholowym. Zawiera ona ważne i mądre przesłanie.

Witold Wyrwa napisał mocną powieść psychologiczną, dotykając problemu depresji, która w obecnych czasach zbiera ogromne żniwo. Książkę tę można również określić mianem thrillera. Niestety problemy miłosne jak i również wiele innych życiowych niepowodzeń, sprawiają, że popadamy w bezsilność, nie wierząc w lepsze jutro. Niech historia Michała będzie dla nas ważną lekcją.

„Między prawdą a grzechem” to również ważny głos w kwestii miłości. I nie tylko miłości w relacjach damsko-męskich, lecz także rodzicielskich. Brak miłości w dzieciństwie ma ogromnie negatywne skutki na dalsze funkcjonowanie w dorosłym życiu. Witold Wyrwa stworzył mocną i poruszającą historię mężczyzny. Historię, która pokazuje nam, że każdy mężczyzna potrzebuje miłości i akceptacji. Jej brak kładzie się na „emocjonalne” funkcjonowanie w dalszym życiu.

Autor stworzył mocną historię, która zapada w naszą pamięć. Historię, która jest również nacechowana ogromną wrażliwością, emocjonalnością. To, co porusza, to jej przesłanie oraz dosadny sposób zakomunikowania go przez Witolda Wyrwę.

Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Książka „Między prawdą a grzechem” dostępna jest na stronie autora.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…