Recenzje

W poszukiwaniu miłości

Katarzyna Janus ciekawie połączyła dwa jakże inne światy, w których wspólnym mianownikiem jest poszukiwanie szczęścia w miłości. Autorka zarysowała tę historię w wyjątkowym stylu, sprawiając, że zakochamy się w tej historii już od pierwszych chwil jej poznawania.

„Opowieści Zuzanny” to niezwykle poruszająca historia dwóch różnych światów. Katarzyna Janus na kartach swej najnowszej powieści rysuje historie Zuzanny oraz jej wnuka Artura.

Zuzanna przyszła na świat krótko przed wybuchem wojny. Artur miał to szczęście, że dorastał w czasach wolności. Poznajemy realia sprzed wojny oraz jej pierwsze lata. Z drugiej zaś strony wgłębiając się w historię Artura poznajemy rzeczywistość daleką od wojennych zawirowań. Dzięki temu możemy docenić obecne czasy, gdy wojenna rzeczywistość nie rujnuje naszych marzeń i pragnień. Autorka zestawiając te dwie perspektywy czasowe uzmysławia nam, że warto doceniać poczucie bezpieczeństwa. Wojna to nie tylko krew i śmierć, to również zniszczone marzenia. Wojna zabiera wszystko. Natomiast w obecnych czasach, wszystko zdaje się być łatwiejsze.

Zuzanna urodziła się na Kresach Wschodnich. Jej życie napiętnowane było ciągłym strachem o każdy dzień. Zuzanna opowiada swojemu wnukowi o swojej tułaczce oraz próbach odnalezienia się w komunistycznej rzeczywistości. Na szczęście Artur może cieszyć się życiem w zupełnie innych realiach. Może realizować swoje pasje i marzenia. Może odnaleźć swoje szczęście w miłości. Jednak czy je odnajdzie? Czy znajomość z Anią pozwoli mu w pełni cieszyć się miłością? Warto poznać odpowiedzi na te pytania i sięgnąć po „Opowieści Zuzanny”.

Katarzyna Janus ciekawie połączyła dwa jakże inne światy, w których wspólnym mianownikiem jest poszukiwanie szczęścia w miłości. Autorka zarysowała tę historię w wyjątkowym stylu, sprawiając, że zakochamy się w tej historii już od pierwszych chwil jej poznawania. Lekki styl i ważne przesłanie to charakterystyczne punkty najnowszej powieści autorki. Po przeczytaniu tej książki możemy uświadomić sobie, że miłość – ta prawdziwa – potrafi przezwyciężyć wszystkie przeszkody. Nie ma dla niej żadnych granic.

Jeśli szukacie powieści obyczajowej, która skradnie Wasze serca, to nie musicie daleko szukać. „Opowieści Zuzanny” to powieść, która odnajdzie miejsce w Waszym czytelniczym sercu. Zdecydowanie polecam.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…