Recenzje

W poszukiwaniu ludzkiej głupoty.

„Tytuł powinien być metaforą” autorstwa Krzysztofa Siwca to książka będąca ciekawym podejściem na temat słowa i jego mocy tworzenia świata. Autor spogląda na moc słowa z całkiem innej perspektywy, uzmysławiając czytelnikom jego siłę. Ponadto pisarz uświadamia nam, iż może ono tak samo budować, jak i niszczyć porządek otaczającego nas świata. Krzysztof Siwiec dzięki fabule książki stara się rozwikłać zagadkę istnienia. Wiele tu symboli jakże ważnych i dających do myślenia, dzięki czemu uzmysławiamy sobie wiele spraw niezauważalnych gołym okiem. Jednak po dłuższym zastanowieniu kilka kwestii zdaje się oczywistymi. „Tytuł powinien być metaforą” poprzez symbole pozwala nam je zauważyć i spojrzeń na nie z całkiem nowej perspektywy.

Krzysztof Siwiec zaprasza nas do poznania historii krakowskiego psychologa, specjalisty od „głupoty ludzkiej”, który otrzymał zadanie rozwikłania zagadki istnienia. Psycholog, który sam określa się mianem „głuptologa” nawiązuje współpracę z Karolem Ulczykiem, jednym z najbogatszych Polaków. Biznesem składa psychologowi propozycję nie do odrzucenia, podróż w poszukiwaniu „Manuskryptu głupoty”. Wraz z nimi wyruszamy w drogę do amazońskiej dżungli. Mimo przeciwności losu musimy dotrzeć do tajemniczej jaskini, która skrywa pewną zagadkę. Po piętach depczą nam rosyjskie służby, które przybyły tu również w tym samym celu. Autor miał doskonały pomysł na napisanie książki nieszablonowej, zawierającej nie tylko intrygującą fabułę, lecz przede wszystkim ciekawe i wnikliwe rozważania filozoficzno-psychologiczne.

Warto sięgnąć po ten tytuł, by mieć możliwość przyjrzenia się z bliska zawartym w tej książce słowom i przekonać się jak olbrzymią mają one siłę. Podczas czytania tej książki nuda Wam nie grozi. Weźmiecie udział w ciekawej podróży w kierunku przygody i intelektualnym rozważaniom. Autor zastosował w książce ciekawe zabiegi, które spowodują w nas, jak i w głównym bohaterze zawirowania myśli, powodując, że nie raz zastanawiać będziemy się co jest prawdą, a co fikcją literacką. Cóż więcej chcieć od książki? Każdego miłośnika ciekawych przygód i filozoficznych rozważań zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł. Manufaktura Słów po raz kolejny wydała książkę, którą warto zaprosić do swojej domowej biblioteki. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…