Recenzje

W poszukiwaniu kodu życia

Bez wątpienia „Geny” to książka fascynująca, to historia pracy doktora, który dla medycyny wykonał wielki krok ku rozwojowi. Książę mogę zaadresować każdemu czytelnikowi. Nie tylko osoby zainteresowane medycyną zafascynują się tym tematem. Myślę, że każdy z nas może sięgnąć po tę książkę, która ukazała się w ramach cyklu FILIA NA FAKTACH.

„Geny” autorstwa Euana Angusa Ashleya, to kolejna książka, która ukazała się w ramach cyklu FILIA NA FAKTACH. Dzięki niej poznać możemy fascynujące historie, które mają ogromne znaczenie dla historii naszej ludzkości.

Dr Ashley na kartach tej książki dzieli się z nami prawdziwymi historiami, które doprowadziły do ogromnego postępu w medycynie. To bez wątpienia wielki krok dla dobra każdego z nas. Ta książka to fascynująca lektura, przybliżająca nam świat medycyny. I choć temat może wydawać nam się tajemniczy, to autor ukazuje go w sposób przystępny, dzięki czemu z łatwością zrozumieć możemy fenomen ludzkiego genomu.

Dzięki tej książce możemy uświadomić sobie jak ogromny przełom dokonał się w procesie manipulowania genomem, który „jest kodem łączącym ludzi z każdym żywym organizmem na ziemi”.

Dr Euan Angus Ashley jest specjalistą w technologii sekwencjonowania genów, specjalizuje się w terapii genowej. Dla wielu z nas może brzmieć to co najmniej zagadkowo. Jednak autor książki w bardzo prosty sposób ukazuje nam fenomen zapisany w genach. Dzieli się z nami swoimi doświadczeniami. Poznajemy niezwykłe historie pacjentów. Dzięki znajomości genomu tych pacjentów, ich życie uległo zmianie. Mnie poruszyła historia chłopca, u którego zdiagnozowano guzy rosnące wewnątrz serca oraz Allyssy Lawson. Choć przyznam szczerze, że każda ukazana historia uświadomiła mi, jak ogromne znaczenie ma znajomość naszego „kodu życia”.

Dr Ashley dzieli się z nami swoimi doświadczeniami, swoją pracą, która jest ogromną pasją. Dzięki niej w medycynie dokonał się pokoleniowy przełom. Autor ukazuje nam jak wraz ze swoim zespołem włożyli wiele wysiłku, aby ten przełom się dokonał. Ich praca oraz wieloletnie obserwacje doprowadziły do zrozumienia przyczyn powstawania wielu chorób. Ich podłoże tkwi w ludzkim genomie. Autor swą pracę porównuje do pracy detektywa, który szukając dowodów dąży do poznania prawdy. Tak samo Dr Ashley poprzez obserwacje, badania oraz analizy uzyskał odpowiedzi na wiele niewyjaśnionych chorób. Dzięki sekwencjonowaniu genomu mógł „zdiagnozować i leczyć noworodka, którego serce zatrzymało się pięć razy w ciągu jego pierwszego dnia życia”.  

Bez wątpienia „Geny” to książka fascynująca, to historia pracy doktora, który dla medycyny wykonał wielki krok ku rozwojowi. Książę mogę zaadresować każdemu czytelnikowi. Nie tylko osoby zainteresowane medycyną zafascynują się tym tematem. Myślę, że każdy z nas może sięgnąć po tę książkę, która ukazała się w ramach cyklu FILIA NA FAKTACH. Dr Ashley w prosty sposób opisuje trudne i skomplikowane medyczne przypadki, które warto poznać. Zdecydowanie polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA NA FAKTACH.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…