Recenzje

W pełni skrojony kryminał

Jeśli wśród osób czytających tę recenzję, jest ktoś, kto w przyszłości zamierza napisać kryminał bądź thriller, to powinien przeczytać tę książkę. Dlaczego? Aby dowiedzieć się jak tworzy się w pełni skrojony kryminał. „Milcząc jak grób” to książka, o której nie należy milczeć, o niej warto mówić głośno. Dodam tylko, że jeśli szukacie intrygującej kryminalnej zagadki do rozwiązania, to przeczytajcie najnowszą książkę Małgorzaty Rogali.

„Milcząc jak grób” to nie pierwsza książka Małgorzaty Rogali, którą przeczytałem. Lecz to pierwsza część nowego cyklu „Pełnia tajemnic”. Najnowszy kryminał Pani Małgorzaty jest w pełni skrojony, kompletnie dopracowany pod względem fabuły oraz kreacji głównej bohaterki.

Autorka w każdej książce tworzy wyrazistych bohaterów, rysuje intrygujące tło, wprowadza nas do świata pełnego zagadek i tajemnic. „Milcząc jak grób” to historia nasycona tajemnicami, które oplatają mieszkańców małego sennego miasteczka Pełnia. To właśnie tutaj z Warszawy przeprowadza się podkomisarz Monika Gniewosz. Odchodzi od męża i wraz z córką zaszywa się od zgiełku wielkiego miasta. A mówiąc o tej bohaterce warto podkreślić, iż wzbudza ona naszą sympatię i już po krótkiej chwili skupia na sobie nasze zainteresowanie. Bez wątpienia jest to zasługą Pani Małgorzaty, która doskonale potrafi kreować psychologiczną warstwę bohaterów.

Gniewosz chcąc zapomnieć o swej przeszłości postanowiła odciąć się od warszawskiego klimatu, by poczuć aurę życia w małym miasteczku. Aurę, która udziela się również nam. Nie tylko przez leniwy i spokojny charakter, lecz również dzięki wierzeniom mieszkańców o duchu topielicy, który przechadza się nad jeziorem. Trzeba przyznać, że ten wątek przykuwa naszą uwagę. Ale nie tylko on jest mocnym punktem tej historii.

Monika Gniewosz już w pierwszym dniu pracy, otrzymuje zgłoszenie o napaści na młodego mężczyznę. Podkomisarz prowadząc dochodzenie dokopuje się do tajemnic z przeszłości, które oplatają mieszkańców Pełni. Dowiaduje się o zaginięciu dwóch kobiet. Wraz z Moniką Gniewosz stąpamy wśród sekretów, do których docieranie jest niczym droga przez mgłę. Z każdą stroną odkrywamy kolejne karty tej tajemniczej zagadki.

„Milcząc jak grób” to kolejny dowód na to, że Pani Małgorzata Rogala posiada niezwykłą umiejętność tworzenia historii, których nie sposób zapomnieć. Autorka umiejętnie rysuje warstwę psychologiczną. Natomiast elementy obyczajowe dodają tej historii kolorytu. I choć jej aurę opisać można szarością, to owa szarość w pełni pochłania nasze czytelnicze emocje.

Jeśli wśród osób czytających tę recenzję, jest ktoś, kto w przyszłości zamierza napisać kryminał bądź thriller, to powinien przeczytać tę książkę. Dlaczego? Aby dowiedzieć się jak tworzy się w pełni skrojony kryminał. „Milcząc jak grób” to książka, o której nie należy milczeć, o niej warto mówić głośno. Dodam tylko, że jeśli szukacie intrygującej kryminalnej zagadki do rozwiązania, to przeczytajcie najnowszą książkę Małgorzaty Rogali. Historia ta na zawsze zawiąże się w Waszej pamięci. A ja pamiętać będę o tym, aby śledzić zapowiedzi wydawnicze, by dowiedzieć się, kiedy pojawi się kolejna część cyklu „Pełnia tajemnic”. Nie jest tajemniczą, że chętnie po nią sięgnę.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Kryminału.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…