Recenzje

Uratować świat przed słoniem

Muszę przyznać, że Paweł Beręsewicz zaimponował mi pomysłowością w stworzeniu fabuły, jak i również „fantastyczną” historią, którą warto poznać. „Aplikacja” to ponad dwieście pięćdziesiąt stron świetnej zabawy dla dzieci, młodzieży i nieeeeco starszych czytelników. Zdecydowanie polecam.

Gdy byłem dzieckiem chętnie czytywałem wiersz Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”. Dziś, gdy jestem już nieeeeco starszy z równie wielką ekscytacją przeczytałem książkę Pawła Beręsewicza pt. „Aplikacja”, w której również występuje słoń.

Ważną postacią jest główny programista World Enterprise, który w ciągu siedmiu dni stworzył aplikację. Siódmego dnia przeczytał uważnie wpisany kod, po czym „uśmiechnął się zadowolony i wcisnął Enter!”. I od tego momentu nikt nie miał wpływu na to, co przyniesie stworzona aplikacja. Nawet sam twórca nie miał już wpływu na jej zmiany. Jednak, w dniu, w którym wkradziono się do serwera, zaczęły dziać się rzeczy niewyobrażalne.

Paweł Beręsewicz zaprasza nas do poznania szesnastoletniego Franka. Z pozoru niczym nie wyróżniającego się nastolatka. Lecz w momencie, gdy chłopak znajduje się w grze prowadzonej przez niewidzialnych graczy, nasza wyobraźnia podsuwa przeróżne scenariusze. A gdy dodam, że Ziemia jest w niebezpieczeństwie, to podsycę ciekawość czytelników  spragnionych fantastycznych wrażeń. Zbliżający się asteroid 2020 QG Elephant zagraża naszej cywilizacji.

Czy znajdzie się śmiałek, który powstrzyma nadciągającą katastrofę? By znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto sięgnąć po „Aplikację”. Nie tylko zaaplikujemy sobie ciekawą przygodę, lecz wraz z głównym bohaterem będziemy mogli wziąć udział w ratowaniu świata przd Słoniem.

„Aplikacja” to mądrze rozpisana (żeby nie napisać zaprogramowana) fabuła, która wpada w naszą pamięć. Autor ciekawie stworzył wszystkie wątki, łącząc je w historię pobudzającą naszą wyobraźnie. Książka ta jest nie tylko doskonałą lekturą dla miłośników gier, czy fantastyki. „Aplikację” mogę zaadresować nie tylko dla dzieci, czy młodzieży dla której komputerowe i informatyczne tajniki nie są tajemnicą. Książka Pawła Beręsewicza to również ciekawa propozycja dla nieco starszych czytelników, którzy nie wychowywali się w dobie komputerów. Myślę, że każdy z nas znajdzie tutaj ciekawe elementy, które warto zaaplikować do swego czytelniczego serca.

Muszę przyznać, że autor zaimponował mi pomysłowością w stworzeniu fabuły, jak i również „fantastyczną” historią, którą warto poznać. „Aplikacja” to ponad dwieście pięćdziesiąt stron świetnej zabawy dla dzieci, młodzieży i nieeeeco starszych czytelników. Zdecydowanie polecam.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Skrzat.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…